İlaç Krizinde Sona Yaklaşılıyor

İlaç Krizinde Son Dakika, İlaç Protokolü Ne Oldu, İlaç Protokolünde Son Durum, SGK İlaç Protokolü 2016, Yabancı Doktorların İstihdamı...

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Türk Eczacılar Birliği (TEB) arasındaki ilaç protokolünün sona ermesine saatler kala henüz ne SGK'dan nede Eczacılar birliğinden bir açılama gelmemesi halkı tedirgin ederken, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu katıldığı bir televizyon programında yaşanan ilaç kriziyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Türk Eczacıları Birliği ile yaşanan ilaç protokolü krizine değinen Müezzinoğlu, şunları söyledi: "Eczacılar ciddi düzeyde kamu hizmeti görevini görüyorlar. Burada çok uyumlu iyi niyetli bir süreci bugüne getirdik. Bundan sonraki sürecin de yine karşılıklı anlayışla, fedakarlıkla saatler içinde çözüleceği kanaatindeyim. Arada çok önemli bir anlaşmazlık kalmadığını düşünüyorum. İnşallah Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız ve Türk Eczacıları Birliği Başkanımız bu akşam ya da en geç yarın sabah protokolü imzalayacaktır.

Bizim ilkesel olarak eczacılarımızın duruşu vatandaşı mağdur etmeden sıkıntılarımızı çözebilmek. Talepler haklı da olsa karşılayabilmeyi, bütçe imkanlarıyla dengeyi örtüştürmemiz lazım. Son gelinen noktada uzlaşmaya çok yakın olduğumuzu söyleyebilirim."

 Yorum Gönder

Etiketleri :