GEBELİK HAMİLELİK HAFTASI HESAPLAMA - ÇİN TAKVİMİ HESAPLAMA- YUMURTLAMA HAFTASI DÖNEMİ HAKKINDA BİLGİLER

GEBELİK HAMİLELİK HAFTASI HESAPLAMA 

Hamile kaldığınız ya da kalacağınız tarihin hesaplanması için internet siteleri tarafından oluşturulmuş çok değerli ve yüzde yüze yakın sonuç veren siteler var değerli haber.sgk.net kullanıcıları. Şimdi sizlere bu hesabın nasıl yapıldığını anlatmak istiyoruz. 

Kaç haftalık hamile olduğunuzu otomatik olarak hesaplayabileceğiniz aparatı aşağıdan sizlere veriyoruz. Aşağıdaki sayfaya giderek ilk adet tarihinizi girip kaç haftalık gebe olduğunuzu zahmetsizce hesaplayabilirsiniz. 

GEBELİK HAFTASI HESAPLAMA TIKLAYINIZ


ÇİN TAKVİMİ HESAPLAMA

Çin takvimi olayı yüzyıllardır Çinde kullanılıyor otomatik olarak hamile kaldığınız ay ile ilgili bir kombinasyonları var ona göre otomatik olarak hesaplama da yapabiliyorlar. hamilemiyim.org sitesinde bu hususla alakalı yüzde yüze çok yakın sonuçlar verildiği ve sonuçların ise doğru olduğu gelen bilgiler arasında. Tabiki bunu en iyi siz bileceksiniz. Hemen aşağıda bulunan hesaplama ile bebeğiniz kız mı yoksa erkek mi hesaplayabilirsiniz.

ÇİN TAKVİMİ HESAPLAMA >> TIKLAYINIZ

ÇİN YAŞIM KAÇ HESAPLAMA >>> TIKLAYINIZ


YUMURTLAMA HAFTASI DÖNEMİ
 HESAPLAMA

Yumurtlama OVÜLASYON döneminiz sizlerin hamile kalabilmesi için bilmeniz gereken en önemli kriterdir. Yumurtlama gününü net olarak bilen kadınlar çocuk istediklerinde çok hızlı ve kesin olarak hamile kalabiliyorlar. 

OVULASYON TARİHİ (GÜNÜ, DÖNEMİ) HESAPLAMA

Hamilelik için en uygun zamanın hesaplanması için yumurtlama (ovulasyon) döneminin belirlenmesi çok önemlidir. Bu tarihlere yakın günlerde bulunulan cinsel ilişkiler sonucunda gebelik elde edilme ihtimali daha yüksektir. Adetleri düzenli olan bayanlarda yumurtlama adet kanaması başlamadan yaklaşık 14 gün önce gerçekleşir, yumurtlama gününü tespit etmenin en pratik yolu budur. Bu hesapla adet dönemi 28 gün süren bir kadında yumurtlama adetin 14. günü olur, adet kanamasının başladığı ilk günden sayarak 14. güne denk gelir yaklaşık. Bu günden 2-3 gün önce başlayarak 1 hafta boyunda 2-3 günde bir cinsel ilişkide  bulunmak hamile kalma şansını arttıracaktır. (Yani adet başlamadan 17-18 gün önce başlayarak 1 hafta boyunca 2-3 günde bir ilişkiye girmek gerekir)
Diğer örnekler: Adetleri düzenli 30 gün süren bir bayan adet kanamasının başladığı ilk günden başlayarak 16. gün yumurtlama olacağını hesaplamalıdır. Adet kanamaları düzenli 35 günde bir olan kadınlarda yumurtlama günü 21. güne denk gelir yaklaşık olarak.
Adetleri düzensiz olanlarda yumurtlama gününü tahmin etmek daha zordur. Ama herzaman adet kanaması başlamadan ortalama 14 gün önce yumurtlama meydana gelir.

Üstteki tarifler hep sonraki adetten geriye doğru sayılacak şekilde verilmiştir (adet başlamadan 17-18 gün önce ilişkiye başlayın gibi). Çünkü yumurtlama gününün gelecek adete göre hesaplanması daha güvenilirdir. (Adetin ikinci dönemi yani yumurtlama-adet arasındaki luteal faz süresi 14 gün sabittir.)

OVÜLASYON YUMURTLAMA TARİHİ HESAPLAMA İÇİN >> TIKLAYINIZ

B
urada yer alan bilgilerin büyük bir bölümü Melekler Mekanı GEBELİK bölümünden alınmıştır teşekkür ediyoruz.

Yorum Gönder

  1. sevgi su diyor ki:

    Beni ocak ayında hamile kalırsam acaba cin takvimine göre ne dogururum

    Etiketleri :