Dünya'nın En Başarılı 5 Türk Doktoru Seçildi

Türkiye'de adından başarılarıyla en çok bahsettiren en başarılı Türk doktorlar ile ilgili kapsamlı bir rapor hazırlayan Ajans Press 5 Türk Doktorun kim olduğunu açıkladı.

Ajans Press geçtiğimiz yıl dünyada ve Türkiye'de adından en çok bahsedilen alanında en başarılı Türk doktorlar ile ilgili kapsamlı bir rapor hazırladı. Bu rapora göre Prof. Dr. Ömer Özkan, Prof. Dr. İhsan Bakır, Doç. Dr. Alper Çelik, Dr. Nihat Tanfer ve Prof. Dr. Sertaç İşlekel listeye "En başarılı hekimler" olarak girdi.
DİYABETE TEK NEŞTER

Doç. Dr. Alper Çelik; ilk kez 2011'de gerçekleştirdiği "şeker ameliyatı" ile listeye girdi. Dünyada bu ameliyatı yapan yedi doktordan biri olan Doç.Dr. Çelik'in uluslararası hakemli iki dergide bu konuyla ilgili makalesi yayınlandı. 
NOBEL'E ADAY

Son yıllarda dünyada adından en çok bahsettiren Türk hekim kuşkusuz Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ömer Özkan, oldu. Yaptığı başarılı operasyonlarla sadece Türkiye'de değil dünya basınında da adından çok konuşuldu. Hatta yaptığı rahim naklinden sonra Nobel Tıp Ödülü'ne aday gösterileceği bile söz konusu.
TEK SEANSTA 4 HASTAYA AMELİYAT 

Robotik açık kalp ameliyatlarının Türkiye'de yaygınlaşması için bir kamu hastanesinde Robotla açık kalp cerrahisi programını ilk olarak başlatan Prof. Dr. İhsan Bakır, bir hastada robotla tek cerrahi seansta 4 kalp hastalığını birden tedavi ederken bir başka hastada da robot yardımıyla kalpte bulunan bir tümörü çıkarmayı başardı. Prof. Dr. Bakır'ın başarılı operasyonlarının sonucu olarak ise hakkında tam 331 haber yapıldı.
HAYVAN KEMİĞİNDEN YAPAY ÇENE

2012'de Dr. Nihat Tanfer, bir ilki başararak hayvan kemiğinden yaptığı "yapay çene" ile çene kemiği eriyen ve diş şansı olmayan bir hastanın umudu oldu. Bu devrim niteliğindeki operasyon, toplam 115 kez medyada yer buldu.
LOKAL ANESTEZİYLE BEYİN AMELİYATI 

Hastanın uyutulması risk teşkil ettiği için, ilk lokal anestezi ile açık beyin ameliyatını gerçekleştiren Prof. Dr. Sertaç İşlekel; 2013 yılındaki bu başarısı ile oldukça konuşuldu. Başarılı cerrah hakkında toplam 51 haber yapıldı.Yorum Gönder

Etiketleri :