Diyabetin çaresi yoğurtta! Hastalığı yoğurt ile alt edebilirsiniz

Araştırmalara katılan 25 ila 75 yaşları arasındaki 200 bin kişiye yakın bir katılımcı 30 yıl boyunca düzenli olarak takip edildi. Katılımcılarının 15 bin 156 kişisinde tip 2 diyabete rastlandı. Katılımcılar, yaş beden kitle endeksi, sigara kullanımı, hipertansiyon ve diğer sağlık sorunları ve beslenme alışkanlıkları ile değerlendirildier. Bu araştırma sonucunda her gün süt ürünü tüketen kişilerin tip 2 diyabet riskinin az olduğ gözlendi. Her gün düzenli olarak 28 gram yoğurt yiyenlerin tip 2 diyabetriskinin yüzde 18 daha az olduğu belirlendi.

Araştırmaya öncülük eden Mu Chen Araştırmalar, yoğurttaki prebiyotik bakterilerin yararlı olduğunu gösteriyor. Ancak hala kesin bir sonuca ulaşmış değiliz" ifadelerini kullandı.


Diyabet hastaları için son olarak önerilen gıda yoğurt oldu. Diyabet hastalarının her gün tüketeceği süt ürünleri diyabet hastalığının önüne geçtiğini ve en aza indirgediği belirtildi. Araştırmalara katılan 25 ila 75 yaşları arasındaki 200 bin kişiye yakın bir katılımcı 30 yıl boyunca düzenli olarak takip edildi. Katılımcılarının 15 bin 156 kişisinde tip 2 diyabete rastlandı. Katılımcılar, yaş beden kitle endeksi, sigara kullanımı, hipertansiyon ve diğer sağlık sorunları ve beslenme alışkanlıkları ile değerlendirildier. Bu araştırma sonucunda her gün süt ürünü tüketen kişilerin tip 2 diyabet riskinin az olduğ gözlendi. Her gün düzenli olarak 28 gram yoğurt yiyenlerin tip 2 diyabetriskinin yüzde 18 daha az olduğu belirlendi. Araştırmaya öncülük eden Mu Chen Araştırmalar, yoğurttaki prebiyotik bakterilerin yararlı olduğunu gösteriyor. Ancak hala kesin bir sonuca ulaşmış değiliz" ifadelerini kullandı.

Haberin Tamamı İçin: http://www.gelecekteknolojisi.com/spor-35/diyabet-icin-yogurt-gerekli-64322.html
GelecekTeknolojisi.ComYorum Gönder

Etiketleri :