Dar Kot Giyen Kadın Kasları Zedelendiği İçin Hastaneye Kaldırıldı

Avusturalya'da dar kot giyen genç kadın kas zedelenmesi ,bacaklarında şişme ve sinir sıkışması nedeniyle hastaneye kaldırıldı.

Avustralya'da uzun süre dar kot giyen bir kadın, kas zedelenmesi, bacaklarda şişme ve sinir sıkışması nedeniyle hastaneye kaldırıldı.
4 GÜN TEDAVİ GÖRDÜ
Avustralya'daki Royal Adelaide Hastanesi'nden Dr. Thomas Kimber, adı açıklanmayan 35 yaşındaki kadının 4 gün tedavi gördüğünü belirtti.
KASLARI ZEDELEDİ
Dar kot pantolonun bacaklara bu kadar zarar vermesine şaşırdıklarını ifade eden Kimber, kadının taşınan bir tanıdığının dolaplarını boşaltmasına yardım ettiğini ve saatlerce eğilip kalktığını, ertesi gün ağrıları nedeniyle hastaneye geldiğini aktardı.
Kimber, daha önce de dar kotların kasıklarda sinir zedelenmesine yol açtığına dair vakalara rastlandığını ancak ilk kez alt bacakta bu tür sinir sorunları ve ciddi kas zedelenmeleri gördüklerini vurguladı.
"ESNEK KOTLAR SİNİRLERİ SIKIŞTIRMAZ"
Eğilip kalkmanın alt bacakta kasların sıkışmasına yol açarak baldır kaslarına kan akışının azalmasına neden olduğunu anlatan Kimber, dar kotun bu durumu daha da kötüleştirdiğine dikkati çekti.
Hastanede 4 günlük tedaviden sonra hastanın tamamen iyileştiğini belirten Kimber, "Sorunun yeterince esnek olmayan kumaştan kaynaklandığını düşünüyorum. Esnek kot pantolonlar sinirleri ve kasları sıkıştırmayacaktır" dedi ve kadınları dar kotla eğilip kalkılmaması konusunda uyardı.
Dr. Kimber ve ekibinin "ilginç vakaya" ilişkin raporu "Journal of Neurology, Neurosurgery and Psychiatry" adlı dergide yayınlandı.Yorum Gönder

Etiketleri :