Ek Ödemeye Zam Geliyor Hangi Memurlar Zamdan Yararlanacak?

Kamı görevlilerinin aynı yada benzer kadro görevlerinde bulunan personellerin arasındaki ücret dengesizliğini ortadan kaldırmak maksadıyla 666 sayılı Kanun Hükmümde kararnameyle (375 sayılı KHK'ye eklenen madde) 15.01.2012 tarihinden itibaren uygulanmak üzere ek ödeme düzenlemesi getirilmiş ve ilgili memurların kadro ve görev unvanları itibariyle en yüksek devlet memuru aylığının belli bir oranları tutarında ek ödeme almaları sağlanmıştı.

Kamu görevlileri hakkında uygulanacak ek ödeme oranlarının belirlendiği EK Ödeme Cetvelinde, daha sonra yapılan yasal düzenlemelerle bazı unvanlara ilişkin değişiklikler yapılmıştı. Bu yıl imzalanan Toplu Sözleşeme ile de 2016 yılı başından geçerli olarak bazı personelin ek ödeme oranı yükseltildi.

Ek ödeme oranı yükselen personel

Bu yıl imzalanan Toplu Sözleşme hükümleri çerçevesinde, bazı personel hakkında 2016 yılı başından itibaren daha yüksek oranda ek ödeme oranı uygulanacak.

Kamu görevlilerinin aylık ücretlerine 2016 yılı ilk altı ayı için yapılan %6 oranındaki maaş zammı uygulandığında, aynı tarih itibariyle ek ödeme oranları da yükselecek olan personel ilave maaş zammı almış olacak.

Ek ödeme oranları artan personel ile ek ödemeden dolayı alacakları ilave net zam miktarı (2016 yılı ilk altı ayında) konusunda hazırlanan tablo şöyle:

Ek Ödemeye Zam Geliyor Hangi Memurlar Zamdan Yararlanacak?Yorum Gönder

Etiketleri :