657 Değişecek Mi ? Bakan Açıkladı !

657 Sayılı Devlet Memuru Kanunu Değişiyor Mu, Devlet Memuru Kanunu Değişecek Mi, Yeni Devlet Memuru Kanununda Neler Var !..

Devlet memurlarının merakla beklediği 657 sayılı devlet memuru kanunu ile bir süredir dillendirilen değişiklik haberleri ile son noktayı Başbakan Yardımcısı ve Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek koydu. Şimşek, Capital ve Ekonomist dergileri tarafından organize edilen Uludağ Ekonomi Zirvesi açılışında yaptığı konuşmada, "657'yi kökten değiştirmemiz gerekiyor" dedi. İşte Bakanın açıklamasından satır başları...

KAMUDA REFORMA İHTİYAÇ VAR
Kamu yönetiminde reform gerektiğini vurgulayan Şimşek, şunları söyledi:  "Kamu Personel Reformu'na ihtiyaç var. Kritik olan bu alanda çok konuştuk ama ilerleme sağlayamadık. Bu dönemde 657'yi kökten değiştirmemiz lazım."

KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI REFORMU ÇIKTI
Şimşek, dün gece geç saatlerde "Kişisel Verilerin Korunması Reformu"nu çıkardıklarını anımsatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:"Bu o kadar önemli ki... Türkiye'ye yatırım çekmek, terörle mücadele için çok önemli. Siz kişisel verileri korumuyorsanız dünyanın bazı ülkeleri 'Ben seninle verileri paylaşmam' diyor. Terörle ilgili iş birliğinde 'Ben mesafeliyim' diyor, onu bahane ediyor. Şimdi bahaneleri kalmadı." 

ŞİMŞEK AB ÜYE İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI 
Şimşek, AB'nin ekonomik, sosyal ve siyasal anlamda reformların motoru olduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: 
"AB üyeliği bu yüzden önemsiyoruz. Bizim sorunumuz sadece bir kulübe üyelik değildir. Derdimiz AB'ye üyelik için gerekli olan bütün koşuları sağlamak, sonra da vatandaşlarımız, AB'liler karar versinler. Zaten o zaman Türkiye AB'nin Norveç'i, İsviçre'si haline geldiyse AB bize zaten üyelik için yalvaracaktır diye düşünüyorum. Konumuz o değil. Bugün bizim Avrupa'ya, Avrupa'nın bize ihtiyacı var."

DEVLET MEMURLARI KANUNUNDA DÜŞÜNÜLEN DEĞİŞİKLİKLE İÇİN TIKLAYINIZ !.. 

 Yorum Gönder

Etiketleri :