Yeşilçam'ın Yıldızları Kocaeli'nde Ödüllerini Aldı

Doğa Koleji Kocaeli Şubesi ve Türk Sinema İşbirliğiyle,Türk Sinemasının 100 . yılı şerefine düzenlenen gecede Yeşilçam'a damgasını vuran usta oyunculara Yaşam Boyu Onur Ödülü takdim edildi.

Doğa Koleji Kocaeli Yahya Kaptan Şubesi, Türk Sinema Vakfı (TÜRSAV) işbirliğinde Türk sinemasının 100. yılı şerefine düzenlediği Yıldızlar Gecesi’nde Yeşilçam’ın yıldız sanatçıları misafir edildi. Kocaeli Üniversitesi Baki Komsuoğlu Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen gecede organizasyonda gecede misafir edilen tüm sanatçılara ‘Yaşam  Boyu Onur Ödülü’ verildi.

 

ETKİNLİĞİN GELİRİ TÜRSAV’A BAĞIŞLANDI

Doğa Koleji’nin TÜRSAV işbirliğinde sosyal sorumluluk projesi olarak gerçekleştirdiği organizasyonda 20 ile 50 TL arasında satışa sunulan biletlerin geliri TÜRSAV’a bağışlandı. Yeşilçam’ın usta isimlerinden Türkan Şoray, Selda Alkor, Sümer Tilmaç, Oya Aydoğan, Eşref Kolçak, Yusuf Sezgin, Selma Güneri, Nilüfer Aydan, Ahmet Mekin, Bahar Öztan, Nuri Alço, Mahmut Cevher, Coşkun Göğen, Cahit Berkay, Yılmaz Atadeniz, Safa Önal’ın yanı sıra; Aydın Sigalı, Engin Benli, Ufuk Kaplan, Ragıp Savaş, Elif İnci gibi genç sanatçılar Yıldızlar Gecesi’nin onur konukları oldu.

 

“İLK DEFA VAKFIMIZA DESTEK GÖRDÜK”

Geceye Doğa Koleji Kocaeli Temsilcisi, okul müdürleri, Doğa Koleji öğretmenleri, öğrencileri ve velileri katıldı. Özge Uzun’un sunuculuğunu üstlendiği gecede sahneye ilk olarak TÜRSAV Başkanı Selda Alkor davet edildi. Geceye katılım gösterdikleri için tüm Yeşilçam Yıldızları’na teşekkürlerini ileten Alkor, “İlk defa vakfımıza destek gördük bundan keyifli bir şey var mı? TÜRSAV olarak genç çocuklarımıza sinema okulu konusunda destek olmaya çalışıyoruz. Buradan elde edilen gelirle de onların eğitimine destek olduğumuzu bilmenizi isterim” dedi.

 

YAŞAM BOYU ONUR ÖDÜLÜ VERİLDİ

Yıldızlar Gecesi’nde sahneye çıkarak orkestra eşliğinde şarkı söyleyen Selda Alkor’un ardından 50 kişilik Çocuk Korosu ‘Sevemedim Karagözlüm, Senede Bir Gün, Senden Başka, Eski Dostlar, Ağlama Değmez Hayat’ gibi Yeşilçam şarkılarını seslendirdi. Gece organizasyona katılan duayen sanatçılara organizasyonun sponsorları işadamı ve işkadınlarının ‘Yaşam Boyu Onur Ödülleri’ takdim edilmesiyle son buldu.

Yeşilçam Yıldızları Kocaeli’deydi galerisi resim 62

Yeşilçam Yıldızları Kocaeli’deydi galerisi resim 2

Hilal GÜDÜCÜ

KocaeligazetesiYorum Gönder

Etiketleri :