Paramparça'nın Keriman'ı NSU Cinayetlerini Konu Alan Filmde Oynayacak !

Paramparça dizisiyle milyonlara kendini Keriman rolüyle sevdiren Nursel Köse, NSU cinayetlerini konu alan filmde oyanayacak.

Oyunculuğa Almanya'da başlayan ve her yeni rolü ile daha da ünlenmeye devam eden, Paramparça dizisindeki rolü ile büyük beğeni toplayan Nursel Köse, geçmişte Almanya'da Türk toplumunu adeta şok eden NSU cinayetlerini konu alacak film için, Haziran'da kamera karşısına geçmeye hazırlandığını belirtti.


Almanya'da kendi alanında bir çok başarılı çalışmaya imza attığını söyleyen ve önceki akşam Düsseldorf'ta Plattino ödülüne layık görülen Nursel Köse, Almanya ile Türkiye arasındaki çalışma şartlarını ve yeni projelerini DHA'ya anlattı.
Paramparça dizisindeki Keriman'ı canlandırarak büyük bir hayran kitlesi oluşturan Nursel Köse, “Mesleğim sayesinde istediğim ülkede çalışabiliyorum ve yaşayabiliyorum. Berlin'de oturuyorum ve İstanbul'da çalışıyorum. Oyunculuk, bana bu imkanı sağlıyor ve bu yüzden de hakikaten çok mutluyum. İki ülkede çalışabilme, para kazanabilme, ayakta kalabilme lüksünü yaşayabiliyorum“ dedi.


“TÜRKİYE'DE DİZİ ÇEKME ŞARTLARI ÇOK ZOR”
Türkiye'deki çalışma şartlarını değerlendiren Nursel Köse, “Dizi çekmek, çok zor ve ağır şartlarda yapılıyor. Haftada 90 ile 140 dakika arası dizi çekiyoruz. Ben bunu Alman arkadaşlarıma söylediğimde çok şaşırıyorlar ve bunu nasıl başarabiliyorsunuz, hangi vakitle prova yapabiliyorsunuz? diye soruyorlar. Böyle bir şeyi akılları almıyor. Gün boyunca sürekli en az 90 dakika film çekmek, tabi ki çok zor. Bu zorluklar karşısında sendikalaşma halen oturmadığından bu şartlarda çalışma yapılıyor. Ama yeni yeni mecburi sigortalı çalıştırma durumları başladı. İyi bir gelişme, bu beni sevindiriyor. Yani şartlar ağır ve yoğun“ diye anlattı.


ALMANYA'DAN KOPAMAM ALMANCAYI DA UNUTAMAM!
Türkiye'nin yanı sıra bir ayağının da Almanya'da olduğunu belirten oyuncu Nursel Köse, “Ben Almanya'dan kopmadım, ayrıca niye de kopayım? Şimdi iki ayrı ülkede de çalışmalarımı götürebiliyorum, dizi olduğu için her hafta İstanbul'da olmak durumundayım, güzel projeler oldukça da Almanya'da da çalışacağım, Almancayı unutmak istemiyorum“ dedi. 


Almanya'da sekizi Türk, biri Yunan, diğeri de Alman olan 10 kişiyi öldüren aşırı sağcı grup Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU)'nun Türk toplumunu dehşete düşüren seri cinayetlerini konu alacak bir sinema filmi için Haziran'da kamera karşısına geçeceğini belirten Nursel Köse, “Almanya'nın en önemli davalarından birine konu olan seri cinayetler yakında sinemaya taşınacak. Haziran'da gelip bu film için kolları sıvayacağım. Önümüzdeki günlerde Berlin'de bununla ilgilide casting var, buraya da katılacağım. Yani ben Almanya'dan kopmadım, ayrıca niye de kopayım? Şimdi iki ayrı ülkede de çalışmalarımı götürebiliyorum, dizi olduğu için her hafta İstanbul'da olmak durumundayım, güzel projeler oldukça da Almanya'da çalışacağım, Almancayı unutmak istemiyorum“ diye konuştu.

Kaynak: DHAYorum Gönder

Etiketleri :