O Ses Türkiye'de Kim Birinci Oldu

 O Ses Türkiye 18 Şubat Çarşamba akşamı büyük final gecesiyle ekrana geldi.

Acun Ilıcalı’nın sunduğu Hadise, Gökhan Özoğuz, Mazhar Alanson-Özkan Uğur ve Ebru Gündeş’in jüri koltuğunda oturduğu O Ses Türkiye yarışması, Çarşamba akşamı TV8 ekranlarında final gecesiyle ekrana geldi. Salı akşamı yapılan yarı finallerde yarışan 8 isimden Sahil Ekmekçi, Muhammed Vanal, Osman Vahit Özdal ve Sarper Arda Akkaya elenerek finale kalamamıştı. Mazhar Alanson ve Özkan Uğur’un takımından hiç bir yarışmacının finale kalamadığı O Ses Türkiye’nin finalinde ise 4 isim yarıştı. Hadise’nin takımında yer alan Zeo Jaweed, Ebru Gündeş’in takımından Elnur Huseyinov ve Gökhan Özoğuz’un takımından Emrah Güllü ile Kaya Aslantepe canlı olarak yayınlanan finalde mücadele etti.Yarışmacılar sahne performanslarıyla büyük beğeni topladı.

Nefes kesen final mücadelesinde elenen ilk isim ise belli oldu. Hadise’nin takımından finale kalan tek isim olan ve Türkçe rap şarkılarıyla yarışmanın favorilerinden gösterilen Zeo Jaweed yapılan SMS oylamaları sonucunda finalde elenen ilk yarışmacı oldu. Böylece bugüne kadar O Ses Türkiye’yi hiç kazanamayan jüri üyesi Hadise iddialı olduğu bu sene de O Ses’i kazanamamış oldu.

FİNALDE KİMLER ELENDİ? HANGİ YARIŞMACILAR SON İKİYE KALDI?

O Ses Türkiye finalinde geriye Gökhan’ın takımından Emrah Güllü ve Kaya Aslantepe ile Ebru Gündeş’in takımından Elnur Huseyinov kaldı. Daha sonra yapılan sms oylaması sonucunda elenen 2. isim ise Emrah Güllü oldu. O Ses Türkiye finalde son iki kalan iki finalist ise Gökhan’ın takımınan Kaya Aslantepe ile Ebru Gündeş’in takımından Elnur Huseyinov oldu.

İŞTE O SES TÜRKİYE 2015′İN BİRİNCİSİ

O Ses Türkiye’nin 2015 şampiyonu saatler gece yarısını gösterdiğinde açıklandı. Büyük heyecana sahne olan son iki yarışmacı arasındaki son finalde Azeri kökenli şarkıcı Elnur Huseyinov ile Emrah Güllü yarıştı. Halk oylaması sonucu atılan SMS'lerle O Ses Türkiye’nin birincisi belli oldu. O Ses Türkiye’yi bu sene Ebru Gündeş’in takımında yarışan ve daha ilk günden yarışmanın en favori ismi olarak gösterilen Elnur Huseyinov kazandı. Elnur Huseyinov yarışmanın ardından ise canlı olarak yayınlanan 3 Adam programına konuk oldu. Ebru Gündeş jüri üyeliğinde ilk defa yarışmayı kazanmış oldu.

StarYorum Gönder

Etiketleri :