Levent Kırca'nın Çocukları Mirası Reddetti

Levent Kırca'nın Çocukları, Reddi Miras Nedir, Kimler Reddi Miras Yapabilir, Levent Kırca'nın Çocukları...

"Olacak O Kadar" adlı mizahi programı ile bir döneme damgasını vuran Levent Kırca 5 ay önce, kanser tedavisi gördüğü hastanede 67 yaşında hayatını kaybetmişti. Ünlü komedyen tüm mirasını Oya Başar’dan olan çocuklarına bırakmıştı. Levent Kırca'nın oğlu Umut ile kızı Ayşe Kırca, babalarının mirasını reddetti.

Usta Oyuncunun Çocukları Reddi Miras Davası Açtılar
İlk evliliğinden de 2 çocuğu olan Levent Kırca , tüm mirasını çocuklarına bıraktı. Vefatından iki ay sonra Levent Kırca'nın Oya Başar'dan olan oğlu Umut Kırca ile kızı Ayşe Kırca, 3 Aralık 2015'te İstanbul Anadolu Sulh Hukuk Mahkemesi'ne babalarının mirasının reddi talebiyle dava açtı.

ATANMIŞ MİRASÇILAR MİRASI REDDEDEBİLYOR
İki kardeşin avukatları Hatice Uçum, Zeynep Yıldırım ve Murat Ocakcan'ın açtığı 'reddi miras' davasının dilekçesinde Türk Medeni Kanunu'nun 605'inci maddesi gerekçe gösterildi. İlgili maddeye göre yasal ve atanmış mirasçılar, mirası reddedebiliyor.
Ölümü tarihinde miras bırakanın ödemeden aczi açıkça belli veya resmen tespit edilmişse miras reddedilmiş sayılıyor. Bu durumda mirasçılar vefat eden kişinin alacak ve borçlarından da muaf oluyor. Öte yandan Levent Kırca'nın mirasını reddeden kızı ve oğlunun babalarının borçları olduğu iddiasıyla, borçları kendilerine kalmasın diye dava açtıkları iddia edildi.
Bir hafta sonra kararını açıklayan İstanbul Anadolu Sulh Hukuk Mahkemesi, talebi haklı buldu. Davanın yasal süre içerisinde açıldığı belirtilerek, "Umut Kırca ve Ayşe Kırca'nın babalarının mirasını reddettiklerinin tespitine karar verildi" denildi.

 Yorum Gönder

Etiketleri :