Hürrem Sultan İçkiyi Fazla Kaçırınca Hastaneye Kaldırıldı

Ünlü oyuncu Meryem Uzerli içkiyi çok fazla kaçırınca hastaneye kaldırıldı.Ozan Güven ile birlikte Belgrad'da bir mekanda eğlenen ve aşırı alkol aldığı belirtilen Uzerili'nin hastaneye kaldırıldığı belirtiliyor.

Ünlü oyuncu Meryem Uzerli'nin hastaneye kaldırıldığı ve nedeninin ise içki komasına girdiğinden olduğu belirtilmekterdir, Ozan Güven ile birlikte Belgrad'da olan ve bir mekanda aşırı alkol aldığı söylenilen oyuncunun hastaneye kaldırıldığı yayılan haberler arasında.


Oynadıkları fılm senerasyon çekim için gidikleri Sırbistan'a giden ikili Belgrad'daki bir gece kulübünde alkolü fazla alınca solugu hastanede aldıkları söylenmektedir.

Güzel Sanataçın sarhoş görüntüleri Sırp  medyasındaki bütün gazetelerin ana başlığı haline dönüştü. Sırp en çok okunan gazatesi olan Kurir gazetesı sanatcıyla ilgili şöyle başlıkta bulundu."Gece kulübüne koruma ordusun toplayıp gelen ve fazla Alkol alan oyuncu Uzerli'nin alkolü fazla alınca gözlerin hastanede aldığın ve sağlık durmunda her hanği bir sorun olmadıgın acıkladı.

Meryem Uzerli Kimdir?

12 Ağustos 1983 tarihinde, 4 çocuklu bir ailenin en küçük ve ikinci kızı olarak Almanya Hessen'in Kassel Şehri'nde Türk babadan ve Alman anneden dünyaya gelmiştir. İlerleyen yaşlarında Hamburg'a yerleşmiş ve Schauspiel Studio Frese'de oyunculuk ve tiyatro eğitimi almıştır.

İki ağabeyi ve bir ablası vardır. Oyuncu 8 ay süren seçmeler sonrasında Meral Okay‘ın yazdığı, Timur Savcı’nın yapımcılığını yaptığı 2011 yılının dizilerinden olan "Muhteşem Yüzyıl" dizisinde Hürrem Sultan rolünü canlandırmıştır.

Uzerli, aynı zamanda Almanya'da birçok dizide ve birçok filmde rol almış bir oyuncudur. Ana dili Almanca olan genç oyuncu, aynı zamanda iyi derecede İngilizce biliyor. Türkçesi ise bugün oynadığı Muhteşem Yüzyıl dizisinde canlandırmış olduğu Hürrem Sultan'a paralel olacak kadar gelişmiştir.

Timur Savcı'nın yapımcılığını üstlendiği ve senaryosunu Meral Okay -ölümünün ardından Yılmaz Şahin- 'ın yazdığı Muhteşem Yüzyıl adlı diziye bir Hürrem Sultan seçmek için Türkiye'de bütün oyuncu ajansları, bütün tiyatro kurslarından oyuncular seçilerek onlar arasında eleme yapılmıştır. Uzerli, aralarından en uygunu görüldü ve Almanya'dan çağırılarak Hürrem Sultan rolünü üstlendi.

2011 yılında Hürrem Sultan rolü için iki kez en iyi kadın oyuncu, ve bir kez TV Yıldızları Özel Ödülü'ne layık görülmüştür. 2012 yılında ise Drama dalında En İyi Kadın Oyuncu ödülünü almıştır.

Genç Oyuncu, 2012 ve 2013 yıllarında Elidor Türkiye'nin reklam yüzü olmuştur ve birçok Elidor reklamında oynamıştır.

2013 yılında Muhteşem Yüzyıl'da Hürrem Sultan karakterini canlandıran Meryem Uzerli, tükenmişlik sendromu hastalığına yakalanıp diziden ayrılmıştır.

10 Şubat 2014'te Lara isimli kızı dünyaya geldi.Yorum Gönder

Etiketleri :