Elnur Hüseynov O Ses Türkiye'de Büyüledi ( kimdir bilinmeyenleri )

Ehnur Hüseynov Azerbaycan'dan katılmış yarışmaya çok fazla Türkçe bilmediği de her halinden ve konuşmalarından belliydi. Yabancı bir parça ile giriş yaptığında Tüm O Ses Türkiye Yarışması Jüri üyelerinin tamamı döndü ve üzerinde çok fazla konuşuldu. Yazımızın altından sizlere performansını da vereceğiz. 

Azerbaycan'ın ünlü sanatcısı Elnur Hüseynov 1 Aralık Pazartesi günü yayınlanan O Ses Türkiye yarışmasında sahnede sergilediği performansıyla başta yarışmanın jurileri olmak üzere tüm izleyenleri büyüledi.

O Ses Türkiye yarışmasına katılan Elnur Hüseynov sesiyle jüriyi büyüledi. O Ses Türkiye'de jüriyi kendine hayran bıraktıran Elnur Huseynov'ın performansı herkesin takdirini almayı başardı. Şarkılar sonrasında Jüriden Özkan yarışmacıyı ayakta alkışladı. Elnur Huseynov karar anında Ebru Gündeş'i seçti.

Azerbaycan'da Oldukça Ünlü

 

Elnur Hüseynov'un, ülkesi Azerbaycan'da da oldukça ünlü olduğu belirtildi. Azerbaycan'da katıldığı 2 yarışmada birinciliği olan Hüseynov, Ebru Gündeş'in takımında olmayı seçti. Oldukça iddalı bir yarışmacı olan Elnur Hüseynov 1992'de müzil eğitimi almaya başlamış.

 

Elnur Hüseynov Kimdir?

 

27 yaşındaki Hüseynov 1992′de konservatuara girerek piyano eğitimi almaya başladı. 1999′da Bakü'ye taşındıktan sonra, tıp okumaya başlayan Elnur, bir yıl sonra tekrar müzik eğitimine döndü.

Şu anda eğitimine hala devam ediyor. Bu süre içinde Azerbaycan Devlet Opera ve Bale Salonunda çalıştı. 2001 yılında Şarkını Söyle yarışmasında birincilik ödülü aldı ve 2004 yılında imaj ve stil üzerine eğitim almaya başladı.Yorum Gönder

Etiketleri :