Emekli Haberleri Tümü

Emekliye ek gelir

2014'ün Ocak ayında maaşlarına zam alacak olan emekliler, gelirlerini artıracak 3 önemli konuya odaklandı. 2000 yılı ve sonrasında emekli olanlara intibak zammı, tüm emeklilere banka promosyonu ve memur emeklilerine aileçocuk yardımı verilmesi konuları kısa süre içinde karara bağlanacak. 2000 yılı ve sonrasında emekli olanları kapsayan intibakta sona gelindi. Çalışma Bakanlığı, Kamu Denetçiliği Kurumu'nun tavsiye kararına cevap verecek. Olumlu yanıt verilirse, intibak düzenlemesi için düğmeye basılacak. Bu durumda düzenlemenin Ocak 2014'te görüşülecek torba yasa tasarısının içerisine alınabileceği ifade ediliyor.

İşçi, memur ve Bağ-Kur emeklilerine banka promosyonu da önümüzdeki günlerde sonuçlanacak. Kamu bankaları; memur emeklilerine promosyon vermeye sıcak bakıyor, ancak işçi ve Bağ-Kur emeklilerine promosyon ödeme konusunda isteksiz. Kamu bankaları bu konuda ikna edilemezse, Çalışma Bakanlığı, işçi ve Bağ-Kur emeklisine promosyon vermeye istekli özel bankalarla anlaşma yapacak. 1.9 milyon memur emeklisi, aile ve çocuk yardımı istiyor. Memur-Sen, bu konuda hükümetle büyük oranda anlaştıklarını açıklamıştı. Bu konuda kısa süre içinde sonuca ulaşılması bekleniyor.

DESTEK PRİMİ KESİLMESİN

BAĞ-KUR'lular devlete hiç yük olmadan çalıştık, vergimizi verdik. Emekli maaşım 850 lira. 74 yaşındayım. Mecburum çalışmaya. Bir mağazada terzilik yapıyorum. Çalışan emeklilerden yapılan destek primi kesintisi kaldırılmalı. 2003'te emekli oldum. Bin 50 lira maaş alıyorum. Maaşlarımız artırılmalı. BAĞ-KUR'dan 13'üncü basamaktan emekliyim. 2007 yılında emekli oldum. 12'nci basamaktan emekli olanlardan daha düşük maaş alıyoruz.

EMEKLİLER SİZ DE BİZİ ARAYARAK İSTEKLERİNİZİ YAZDIRIN TELEFON NUMARASI: 0 212 354 37 34 0 212 354 37 80 0 212 354 37 25


Yorumlar
  • Reşat ÖZ

    işçi emeklisi emeklilik sonrasında tahsil değişikliği nedeniyle intibak işlemi talebinde bulunabilirmi? bununla ilgili olarak cevaplarınızı bekliyorum.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz