KPSS Mağdurları Taşeron İşçi Düzenlemesine Tepkili

Taşeron İşçilerin Kadroya Alınması Son Gelişmeler, Taşeron İşçilerde Son Durum, KPSS Mağdurları Ne Olacak, KPSS Mağdurlarına Kadro Verilecek Mi ?..

Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan taşeron işçiye kadro müjdesi, yüzbinlerce taşeron işçiyi sevindirirken, asıl ve yardımcı iş ayırmı olmaksızın kamuda çalışan tüm taşeron işçilerin hepsinin kadroya alınması KPSS mağdurlarının tepkisine neden oldu.

KPSS'ye giren ve atanamayan milyonu aşan  memur adayının stresli bekleyişi devam ederken, taşeron olarak çalışanların kadroya alınacağının açıklanması bu kesimi rahatsız etti.

Son 2 yıldır seçimlerin de etkisi ile hükümetin ve muhalefet partilerinin hepsinin öncelikli konuları arasında yer alan "Taşeron İşçilere Kadro" konusu gündemden hiç düşmemişti. Bu süreçte çok da gündeme gelmeyen KPSS mağdurları ise geri plana itilmenin burukluğunu yaşıyor. haber7'nin haberine göre; KPSS bekleyen ya da KPSS'ye girip kadroya giremeyen mağdurlar, "atanamayan memurlar, atanamayan sağlıkçılar, atanamayan öğretmenler, atanamayan mühendisler..." gibi platformlarda seslerini duyurmaya çalışıyor.

KEŞKE KPSS MAĞDURLARI DA DÜŞÜNÜLSEYDİ
KPSS mağdurları bu platformlarda da, "Taşeron işçilere kadro kadar keşke milyonlarca KPSS mağduru da düşünülseydi" tepkileri verirken, "taşeron olarak çalışanlar yerine keşke atama bekleyen memur adaylarına kadro verilseydi" yorumları yapıyor. 
Taşeronlara devlet kadrosunun verilmesinin adaletsizlik  olacağını savunan KPSS mağdurları, "KPSS'ye giren ancak atanamayan, son atamalarda ise sadece 2-3 bin kadro verilen milyonlarca KPSS mağdurunun ne olacağını" soruyor.
Açılan kısıtlı kadro ile çok yüksek puan alan üniversite mezunlarının bile atanamadığı düşünülürse ilkokul ve lise mezunu olup taşeron olarak çalışanların devlette kadroya girecek olması KPSS mağdurlarının tepkisini haklı kılıyor.

 

 Yorum Gönder

Etiketleri :