Engelli KPSS Başvuruları İçin Yarın Son Gün !

Engelli Memur Adayları İçin KPSS Başvuruları, E-KPSS Başvurusu Nasıl Yapılır, E-KPSS Şartları Nelerdir, Engelli Kamu Personeli Sınavı 2016, Engelli Kamu Personeli Sınav Ücreti Ne Kadar, E-KPSS'ye Kimler Başvurabilir ?..

23 Şubat tarihinde başlayan Engelli Kamu Personeli Sınavı E-KPSS için başvurular için yarın son bulacak. Engelli memur adaylarının heyecanla beklediği 2016 - EKPSS, ÖSYM tarafından 24 Nisan 2016 tarihinde saat 10.00’da yapılacak. Genel engelli, görme engelli ve ilköğretime başlama yaşı sonrası işitme engelli adaylar için farklı soru kitapçıkları hazırlanacak. Sınav süresi ise 60 dakika olacak.

EKPSS’YE HANGİ ADAYLAR BAŞVURABİLİR ?
Sınava başvurmak isteyen adayların, 18 yaşını tamamlamış olması, kamu haklarından mahrum olmaması, hüküm giymemiş olması, askerlikle alakasının bulunmaması ve tercih edilecek kadrolar için aranan diğer başvuru ve atanma şartlarını taşıması gerekiyor.

EKPSS BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR ?
Banka ATM'lerinden yapılacak olan EKPSS başvuru ücreti 30 TL olarak belirlendi.  EKPSS'ye başvuru nasıl yapılır? EKPSS başvuruları için Akbank'ın tüm şubelerinden başvuru yapılabilmekte olup, Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı, Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler, Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılıktan ödeme alıyor.Yorum Gönder

Etiketleri :