Devlet destekli hibe evlilik kredisi nasıl alınıyor ?

Devlet destekli evlenecek olan 18-24 yaş aralığındaki kişilere kredi imkanı getirildi. Devlet Bankalarından alabileceğiniz bu kredi ve ayrıntılı bilgileri yazımızdan bulabilirsiniz.

Devlet destekli evlilik kredisi çıktı mı nereden alınır devlet destekli evlilik kredisi için başvuru nereden nasıl yapılır istenilen evraklar nelerdir ?

Mart 2015 yılı içerisinde hükümetin düğmeye basması ile birlikte Devlet destekli 5 bin tl Evlilik kredisi verilmesine karar verilmişti. Bakan da detayları açıklamıştı. Peki başvuru şartları ve bilinmeyenleri neler sizlere bu konumuzda tckredinotu.com sitesi olarak detayları yazmak istiyoruz.

evlilik kredisi

Devlet Destekli Kredi alacaklarda aranılan şartlar nelerdir ?

T.C Vatandaşı olmak

Bunun için bir yaş sınırı getirilmiş olup evlenecek olan kişilerin 18-24 yaş aralığında bulunması,

TCK ( Türk Ceza Kanunun'da yer alan ağır suçlardan herhangi birisi ile cezalandırılmış olmamak,

Maddi durumu yetersiz olup evlenemeyecek durumunda olmak,

Bu kriterlere ve şartlara uyan Türk vatandaşları bu krediden yararlanabilmektedir. Faizsiz ve 1 yıl geri ödeme olmaksızın 10.000 TL evlilik kredisi sizlere verilecektir. Geri ödeme süresi maksimum 4 yıl ile sınırlandırılmış değerli tckredinotu.com misafirleri. Peki bu krediyi nereden alacağım diyenler için Kamu bankalarının tamamına başvuru yapabilirsiniz. Ziraat Bankası gibi. Bu arada diyelim ki evlendiniz ve ilk yıl çocuğunuz oldu. O zaman bu yapacağınız geri ödemeleri bir yıl erteleyebiliyorsunuz.

ÜNİVERSİTE MEZUNLARINA AYRICALIK VAR 

Sizlere biraz önce söylediğimiz 24 yaş durumu, eğer üniversiteyi bitirmiş iseniz 26 yaşına kadar bu krediye başvuru yapabiliyorsunuz. Diyelim ki evleneceksiniz üniversitede okudunuz 26 yaşınıza geldiniz bunu alabilirsiniz. Eğer Devlet yurtlarında kalmış ve bunu da ispatlayabiliyor iseniz geri ödemeler 2 yıl şeklinde ötelenebiliyor.

 

DEVLET DESTEKLİ EVLİLİK KREDİSİ İÇİN TIKLAYIN



Yorum Gönder

Etiketleri :