Zekeriya Öz''Görevden Alınmam Büyük Bir Şereftir'' diyerek tepkisini gösterdi

 Eski Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz görevden alınmasına attığı tweetlerle tepki gösterdi. Yargının yürütmenin boyunduruğu altına girdiğini öne süren Zekeriya Öz, "Milletimin hakkını hırsıza yolsuza yedirmediğim için, verdiğim mücadele sonucunda, sürülmem ve görevden alınmam büyük bir şereftir" tweetini paylaştı.

Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından görevden alındı. Zekeriya Öz kararı Bolu Adliyesi'ndeki odasında öğrendi. Savcı Zekeriya Öz'ün görevden alınmasının ardından odasına ziyaretçiler geldi. Zekeriya Öz attığı tweetlerle karara tepkisini gösterdi.

Savcı Zekeriya Öz, HSYK'nın görevden uzaklaştırma kararının ardından kendine ait twitter hesabından şunları paylaştı: Yürütmenin boyunduruğu altına girmiş bağımlı yargı tüm aşamalarıyla teşekkül etmiştir. Bu halde 16 yaşındaki çocuğun tutuklanması da beklenir. Hakaretten şüpheli gözaltına alınmayan savcının sürülmesini yapan kurulun kendi iradesinden söz edilemez."

"Hırsızlar, uğursuzlar ve uşaklarını da allah'a havale ediyorum"

Öz, "Milletimin hakkını hırsıza, yolsuza yedirmediğim için verdiğim mücadele sonucunda sürülmem ve görevden alınmam büyük bir şereftir. Milletimin malını, canını korumak için verdiğim tüm emekler milletime helal olsun. Hırsızlar, uğursuzlar ve uşaklarını da Allah'a havale ediyorum. Allah'ıma sonsuz şükür ve hamd olsun yolsuzun, hırsızın yanında olmadığım şahsıma zarar gelecek diye hırsızlığa, kanunsuzluğa boyun eğmediğim için" ifadelerine yer verdi. Öz ayrıca Necip Fazıl Kısakürek'e ait olan, "Bir nar ağacı var bir de dar ağacı namerde nar düştü yiğide dar ağacı" sözünü de paylaştı.Yorum Gönder

Etiketleri :