YGS'de Nüfus Müdürlükleri Açık Tutulacak

2016 YGS Haberleri Son Durum, YGS'de Nüfus Cüzdanı Sorunları, YGS Nüfus Cüzdanı Problemler, YGS'de Nelere Dikkat Edilmeli,YGS'ye Girerken Yanınızda Bulunması Gereken Evraklar...

2.178.563 Üniversite adayının heyecanla beklediği YGS sınavı 13 Mart 2016 Pazar günü yapılacak. Adayların, nüfus cüzdanı olmadığı veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilmeme durumu olabilir. Bu durumların yaşanmasına karşılık İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri 13 Mart Pazar Günü Saat 07:00 ile 10:15 arasında açık tutulacak.

ÖSYM DUYURU YAYIMLADI

ÖSYM nüfus cüzdanıyla yaşanacak herhangi bir problem için duyuru yayımladı. Buna göre pazar günü nüfus müdürlükleri belli bir saate kadar açık olacak. Pazar günü nüfus cüzdanı talep eden aday ile MERNİS veri tabanındaki kişi kaydı ve ÖSYS Aday İşlemleri Sisteminde başvuru bilgileri bulunan adayın kimlik bilgilerinin ve fotoğrafın karşılaştırılması sonucunda bilgilerin bire bir tutması, fotoğrafın aynı kişiye ait olduğunun tespiti ve müdürlük personeli tarafından sorulacak sorulara olumlu cevap verilmesi halinde ilgiliye nüfus cüzdanı tanzim edilmesi gerekiyor. 

 

YGS Sınavınızın Geçersiz Sayılmaması İçin Dikkat Edilmesi Gereken Konular Tıklayınız !..Yorum Gönder

Etiketleri :