YGS'de Fotoğraf Çekip Dağıtan Öğrenciye ÖSYM Cezası

YGS'de Fotoğraf Çeken Öğrenciye Ceza, YGS Sınavında Resim Çekip İnternette Paylaşan Öğrenciye İdari İşlem...

Üniversiteye giriş sınvaının ilk basamağı olan ve 13 Mart tarihinde yapılan YGS'de gizlice fotoğraf çekip bu fotoğrafları Twitter'da paylaşan üniversite adayın hakkında idari işlem başlatıldı. 

Sınava Girerken YGS'ye giren adayların üstleri arandı, akbil, takı hatta saç tokları bile çıkartıldı. Ancak yasak olmasına rağmen sınava telefonla giren bir aday, sınavdan önce soru kitapçığını ve boş cevap kağıdının fotoğrafını çekip Twitter'dan paylaştı.

Konuyla ilgili inceleme başlatan ÖSYM'nin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada "13 Mart 2016 tarihinde yapılan YGS başlamadan önce soru kitapçığı kapağı ile boş cevap kağıdının fotoğrafını çekip internetten paylaşan aday tespit edilmiş olup hakkında gerekli idari işlemler başlatılmıştır."

ÖSYM: TAVİZ VERMEYİZ
ÖSYM Basın Müşavirliği yetkilisinden alınan bilgiye göre, aday sınav öncesi fotoğrafı çekip Twitter'da paylaştı. Sınav esnasında sosyal medyayı takip ettiklerini söyleyen yetkili, adayın paylaştığı fotoğraftan sınav salonunu ve sırasını saptadıklarını söyledi. Sınav bittikten sonra kamera kayıtlarının incelenmesinin ardından aday bulundu.

2016 YGS soru kitapçığı yayınladı
Suçunu kabul eden aday hakkında idari işlem başlatıldı. Adayların bu konuda duyarlı olmaları gerektiğini belirten yetkili, "Biz kurallardan hiçbir şekilde taviz vermeyiz. Olay sınav öncesi dahi olsa hiç kimseye tavizimiz yok. Aday ya da görevli olsun sınav kurallarını ihlal edenler hakkında yasal işlem başlatılacaktır" dedi.Yorum Gönder

Etiketleri :