YGS 2016 Sonuçları Açıklandı

2016 YGS Sonuçları Açıklandı Mı ?, YGS 2016 Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak, YGS Sonuçlarını Nereden Öğrenilir, ÖSYM'nin Sonuç Açıklama Sitesi, ÖSYM Son Dakika Haberleri Son Gelişmeler...

Dün 2 sorunun iptal, 1 sorununda hatalı olduğunu duyuran ÖSYM, üniversiteye girecek adayların merakla beklediği Üniversite sınavının ilk etabı olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı YGS 2016 sonuçlarını bugün açıkladı. YGS sonuçlarını adaylar T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM Sonuç Açıklama Sistemi üzerinden, SMS veya ÖSYM Mobil uygulaması ile öğrenebilecekler. YGS sınav sonuçlarını ÖSYM sitesinden öğrenebilirsiniz. 

YGS 2016 sonuçları sorgu ekranına öğrenciler ÖSYM'nin Sonuç Açıklama Sistemi sonuc.osym.gov.tr adresini bilgisayarlarının arama çubuğuna yazarak ulaşabilirler. sonuc.osym.gov.tr adresine giren adaylar TC Kimlik Numaraları ve ÖSYM Aday Şifresini çıkan ekrandaki kutucuklara yazarak YGS sonuçlarına ulaşabilirler. 

HATALI YGS SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ !.. 

ADAYLAR 2016 YGS SONUÇLARINI NASIL ÖĞRENECEK?
YGS sonuçlarını adaylar T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM Sonuç Açıklama Sistemi üzerinden, SMS veya ÖSYM Mobil uygulaması ile öğrenebilecekler. YGS sonuçlarına göre 150-179.99999 arası puan alan adaylar, sadece meslek yüksekokulu ön lisans programları ile açık öğretim programlarını tercih edebilecekler. Bu adaylar Lisans Yerleştirme Sınavları’na (LYS) giremeyecek. YGS sınav sonucuna göre puan türlerinden en az biri 150 ve üzeri olan adaylar özel yetenek sınavıyla öğrenci alan yükseköğretim programlarına başvurabilecek. YGS puanlarından en az biri 180 ve daha fazla olan adaylar ise LYS’lere girme hakkı kazanacak.
 

YGS 2016 SONUCUNUZU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZYorum Gönder

Etiketleri :