Üniversite Mezunu Polis Alımları.Kaç Polis Alınacak ? Şartları , koşulları nedir ?

 

Emniyet Genel Müdürlüğü resmi internet sitesinden daha önce yapılan açıklamada 3 bin 250 aday alınacağı belirtilmişti. Kurumdan yapılan yeni ilanda Polis Meslek Eğitimi Merkezlerine (POMEM) 6 bin 500 adayın asıl olarak alınacağı belirtildi.

Adayların 4 yıllık üniversite mezunu olması, 2013 ve 2014 yılları Kamu Personel Seçme Sınavının birinden KPSS - P3 puan türünden 60 ve üzerinde puan alması gerekiyor. İlanda denkliği kabul edilen yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olanların da başvurabileceğine yer verildi.

Polis Meslek Eğitimlerine 6 bin 260 erkek, 240 bayan olmak üzere toplam 6 bin 500 aday asıl olarak alınacak. Başvuran adayların yüzde 30’u olan toplam bin 950 kişinin ise yedek olarak belirleneceği belirtildi.

MÜRACAAT İŞLEMLERİ

Adayların, ikamet ettikleri ildeki il emniyeti müdürlükleri eğitim şube müdürlüklerine 20 Ekim- 7 Kasım tarihlerinde istenen belgelerle birlikte şahsen başvurmaları gerekiyor.

DUYURUYA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

EĞİTİM SONUNDA ATAMA

Polis Meslek Eğitim merkezlerinde eğitimlerini başarı ile tamamlayanlar, Emniyet Genel Müdürlüğü kadrolarına aday polis memuru olarak atanacak.

Askerliğini yapmamış erkek ve bayan adaylar için 22/12/1987 tarihi ve sonrasında doğanlar, askerliğini yapan, erkek adaylar için 22/12/1985 tarihi ve sonrasında doğmak gibi şartlar aranıyor.Yorum Gönder

Etiketleri :