Üçüncü Saldırganda Yakalandı

Belçika Patlamalarında Sıcak Haber, Son Gelişmeler, Saldırıyı Yapanlar Yakalandı, Üçüncü Bombacı Necim Laachraoui Yakalandı...

Belçika'nın başkenti Brüksel'i kana bulayan 34 kişinin yaşamını yitirdiği, 17’si ağır olmak üzere 230 kişininde yaralandığı saldırıları düzenleyen saldırganlardan üçüncüsüde Brüksel'de yakalandı. Belçika polisi düzenlediği operasyonla kamera kayıtlarında bombacı El Bakraouı kardeşlerin en sağında görüntülenen Necim Laachraoui yakaladı.

Dün basın organlarına yansıyan fotoğraf karesinde El Bakraouı kardeşlerin yanında yer alan beyaz ceketli ve siyah şapkalı kişinin IŞİD'in bomba uzmanı olarak bilinen Najim Laachraoui olduğu açıklanmıştı. Najim'in intihar saldırganlarına cesaret vererek onları yönlendirdiği ve işlerin yolunda gidip gitmediğini kontrol etmek için orada bulunduğu ifade edilmişti. Belçika polisi, Najim'i aramak için geniş çaplı operasyon başlatmıştı.

Polisin dün gece gerçekleştirdiği baskınlar Brüksel'in Schaerbeck bölgesinde yoğunlaşmıştı. Laachraoui de Schaerbeck kökenli biri. Ayrıca Paris saldırılarından haftalar önce yine Schaerbeck'te bir bomba imalat merkezi oluşturduğu biliniyor.
Polisin elindeki bir diğer ipucu ise bomba tiplerinin benzerliği. Brüksel saldırılarında kullanılan 'Şeytanın annesi' lakaplı intihar saldırısı bombaları, Paris'te kullanılan bombalarla aynı tipteydi. Schaerbeck'te yapılan baskınlarda bir adreste içi çivilerle doldurulmuş bir bomba, kimyasal malzemeler ve bir de IŞİD bayrağı buldu. Belçika polisinin Anderlecht mahallesinde düzenlediği operasyonlar sonunda Najim Laachraoui' yakalandı.

 Yorum Gönder

Etiketleri :