Türkiye'nin Mavi Melek isimli İlk Otobüs Durağı hizmete başladı !!!

Amasya'daki bu durumdaki otobüs Gökhöyük Tarım işletmesinde 1974 yılından 2006 yılına kadar hizmet veren ve sonrasında hurdaya dönen Mavi Melek isimli otobüsün içersinde tadilat yapıldı ve koltuk yerleştirilen işletme yöneticileri en çok aynı yerde bulunan okul öğrencilerini ve eski personellerini sevindirdi.
Çürümeye yüz tutan otobüsün işletmenin giriş kısmına durak olarak bırakıldığını belirten Göyhöyük Tarım Meslek Lisesi öğrencilerinden Kemal Can Tuğ, “Yağmurda otobüs bekliyorduk. Şimdi daha iyi oldu. Kapalı bir alan. Artık sıkıntı çekmiyoruz” dedi.

Pansiyondan yaklaşık 30 kilometre mesafedeki şehir merkezine staj yapmaya gittiklerini anlatan 12. sınıf öğrencisi Hasan Hüseyin Demir de, “Karda, kışta 6,5’da kalkıp açık alanda otobüs bekliyorduk. Bu durak geldikten sonra artık bunun içinde bekliyoruz, İşletme müdürüne teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
İşletmede 33 yıl çalıştıktan sonra emekli olan Ahmet Karakulluk da, “Otobüs 16-17 senedir bir köşede bekliyordu. Son gelen müdürümüze teşekkür ediyorum. Otobüse ‘Mavi melek’ diyorduk. Şimdi de otobüs durağı oldu. Yıllarca, öğrenci, işçi servisleri ve gezilerde kullanıldı” şeklinde konuştu.
Mavi Melek’i gördükçe eski günlerini anımsadığını vurgulayan Karakulluk, aynı dönem kullanılan diğer otobüse de “Sarıkız” adını verdiklerini söyledi.Yorum Gönder

Etiketleri :