TURGUT ÖZAL'IN ÖLDÜRÜLMESİ DAVASI'NDA SÜPRİZ İSİMLER ORTAYA ÇIKTI

 Turgut Özal'ın öldürüldüğü ve bundan oğlunun sorumlu tutulduğu davada Eski Cumhurbaşkanı  Abdullah Gül'ün ismide geçiyor. 

Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal kendisini suçlayan gizli tanığın mektubundaki diğer isimleri açıkladı. Abdullah Gül, Cemil Çiçek ve Abdulkadir Aksu gibi daha 15 ismin yer aldığı ve bu isimlerin örgüt kurmakla suçlandığı iddiası büyük yankı uyandırdı.

Ahmet Özal yeniden siyasete gireceğinin sinyallerini verirken, "yeni parti kuracak mısınız?" sorusuna da "yeni parti var zaten" demesi dikkat çekti.
1. Turgut Özal Yılın En İyi Ödülleri" törenine ilişkin basın toplantısı, Ajans Press'te yapıldı. Toplantıya katılan Ahmet Özal, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

'ÖRGÜT KURMAKLA SUÇLANAN SADECE BEN VE ANNEM DEĞİL...'

Bir gazetecinin, "Babanızın ölümüyle ilgili 'şüpheli' sıfatıyla sizin ve annenizin 19 kez dinlendiği ortaya çıktı" ifadeleri üzerine Özal, şunları söyledi:

"Bu gizli tanık mektubu, esasında 8 ay önce yazılan bir gizli tanık mektubuymuş. Bu mektupta örgüt kurmakla suçlanan sadece ben ve annem değil, bu mektupta Abdullah Gül, Cemil Çiçek, Abdülkadir Aksu... 10-15 isim var. Bu mektubun 8 ay sonra neden ortaya çıktığını insanlar soruyor. Bunun sebepleri, siyasidir. Son zamanlarda siyasete girmemi isteyen insanların çok fazla dedikodusu olmasından sonra bir insanın önünü kesmek, pislik atmak, çamur atmak isterler. Artık Türkiye, bunlara, böyle pisliklere alıştı. Bununla ilgili söyleyecek bir şey bulamıyorum. Bunların artık kale alınacak, konuşulacak şeyler olduğunu bile düşünmüyorum."

'KIRMIZI IŞIĞI SARI IŞIĞA ÇEVİRDİM'

Özal, "Siyasete girmeyi düşünüyor musunuz?" soruna ise "Bu son günlerde özellikle halk tarafından gelen ağır baskılardan dolayı 'kırmızı ışık yaktım' dediğim siyasette, sarı ışığa çevirdim. Evet, siyasete girmeyi düşünüyorum. Bundan sonra Türkiye'nin ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Katılmayı düşündüğüm hiçbir parti yok" cevabını verdi.

Özal, "Yeni bir parti kurmayı düşünüyor musunuz?" sorusu üzerine de "Yeni bir parti var zaten" dedi.


AAYorum Gönder

Etiketleri :