TÜİK CANLI YAYIN YAPAMAYACAK


TÜİK CANLI YAYIN YAPAMAYACAK
(TÜİK), enflasyon verileri açıklandığında kurum binasından yapılan canlı yayının inşaat çalışmasından dolayı yapılamayacağını duyurdu.

TÜİK enflasyon verileri açıklandığında kurum binasından yapılan canlı yayının yapılamayacağını duyurdu. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Kurumumuz, ürettiği istatistiklere ait haberbültenlerini daha önceden belirtilen yayınlama takvimindeki gün ve saatlerde internet sayfası aracılığı ile kamuoyuna duyurmaktadır. Bununla birlikte Basın ve medya kuruluşlarımızın gösterdiği özel ilgi sebebiyle Fiyat Endekslerimizin açıklanması sırasında Kurum binamızdan canlı yayın programları gerçekleştirilmektedir. Bu süreçte basın mensuplarımıza sunum ortamları, özel haber ekranları ve dokümanlarla destek verilmektedir. Öte yandan Kurum binamızın yenilenmesi için başlatılan inşaat çalışmaları sebebiyle hem iç mekanlarımızda hem de bahçemizde önemli kısıtlamalar oluşmuş durumdadır. Bu sebeple, sadece anılan haber bültenimize özgü verdiğimiz bu hizmetin sonlandırılması mecburiyeti doğmuştur.
Her ay TÜFE ve Yİ-ÜFE sonuçları nedeniyle yapmış olduğunuz canlı yayınlarla ilgili Kurumumuz tarafından verilen hizmet, inşaat çalışmaları sebebiyle bundan sonraki dönemlerde verilemeyecektir. İlgili istatistiklere, açıkladığımız diğer haber bültenlerinde olduğu gibi, aynı gün saat 10:00’dan itibaren Kurumumuzun internet sayfasından erişilebilecektir." Yorum Gönder

Etiketleri :