Torba Yasa Haberleri ( Torba Yasa Son Dakika ) Torba Yasa Ne Zaman Çıkacak?

Torba Yasa Haberleri ( Torba Yasa Son Dakika ) Torba Yasa Ne Zaman Çıkacak? Milyonlarca kişinin beklediği Torba Yasa ne zaman yasalaşacak? Torba Yasa içerisinde neler olacak? Torba Yasa'da neler var? Torba Yasa ile ilgili tüm detaylar ve gelişmeler haber.sgk.net adresinde. Torba Yasa 4C Kadro, Taşeron Kadro ve Kıdem Tazminatı, GSS Bağ-Kur Prim Affı, Memur Disiplin Affı ve daha fazlası burada.

Torba Yasa içerisinde hangi detaylar yer alacak? Gelişmeler ve detaylar haber.sgk.net adresiyle ayaklarınıza kadar geldi. Yerel Seçimler'in hemen ardından çıkartılacağı söylenen Torba Yasa ne zaman çıkacak tam net değil fakat bu yasa içerisinde şu detayların yer alacağı bilinen bir gerçek;

TAŞERON İŞÇİYE GÜVENCE

Taşeron işçilerin yıllık izinleri, ödenmeyen ücretleri de güvence altına alınacak. TAŞERON işçilerin asgari sözleşme süreleri 3 yıla çıkarılırken, kıdem tazminatı yolu açılacak. Taşeron işçilerin yıllık izinleri, ödenmeyen ücretleri de güvence altına alınacak.

YAŞI BEKLEYENE SAĞLIK MÜJDESİ

Emeklilik için yaşı bekleyen yaklaşık 5 milyon kişinin sağlık hizmetlerinden düşük primle yararlanmasının önü açılacak. Prim gün sayısı ve sigortalılık şartlarını tamamlayıp emeklilik için yaşı bekleyenler, işsiz kaldıklarında 43 lira yatırarak sağlık hizmeti alabilecek.

GSS BORCUNA AF


GSS borçlularına af gelecek. Buna göre; gelir testine girdiği halde borcunu ödemeyen kişilerin faiz borcu silinecek. Borçlulara anaparayı taksitlerle ödeme imkanı sağlanacak. Tebligat aldığı halde gelir testine girmeyenlere 2 aylık süre tanınacak. Bu kişilerin gelir testine göre ödemesi gereken tutar belirlenecek. Bu kapsamda borcu olanların faiz borcu silinecek ve 1 yıl taksitlendirme imkanı sağlanacak.

KAMU ÇALIŞANLARINA YENİ HAKLAR


Kamu çalışanları ile ilgili önemli düzenlemeler yapılacak. Disiplin cezaları affedilecek. Özelleştirme nedeniyle kamuya geçen personel kariyerlerine uygun yerlere atanacak. Sümer Holding'teki işsizlik sigortası kesintisi kaldırılacak. İş ve meslek danışmanlarının ek ödemeleri artırılacak. Nöbetçi memur uygulamasına son verilecek. Adliyelerde çalışan personele fazla mesai verilecek.

EMEKLİ 3 KONUYA KİLİTLENDİ


Emekliler ve emekli adayları 3 konuya kilitlendi. Emeklilerin gündeminde intibak ve promosyon var. Yıl ve yaş şartlarını tamamlayıp prim günü eksiği olanlar da emeklilik imkanı bekliyor. Sayıları yaklaşık 10.5 milyon olan emeklilerin gözü kulağı banka promosyonunda. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın kamu bankalarının yanı sıra özel bankalarla da masaya oturmasını isteyen emekliler, promosyonda iyi bir rakam üzerinden anlaşma sağlanmasını ve en kısa sürede ödemelerin başlamasını bekliyor. 2000 yılı ve sonrasında emekli olanların gündeminde intibak da var. Yeni intibak düzenlemesi gerçekleşirse, 2000 yılı ve sonrasında emekli olanların maaşlarında artış gerçekleşecek. Emeklilik için yıl ve yaş şartlarını tamamlayan ancak prim gününe takılanlar, Çalışma Bakanlığı'nda başlatılan çalışmanın tamamlanmasını bekliyor. Eksik prim günü nedeniyle emekli olamayanların sayısının yaklaşık 100 bin olduğu belirtiliyor.

BAĞ-KUR BORCU SİLİNECEK

BAĞ-KUR prim borçlusu, bunu taksitle ödeyebilecek ya da hizmet süreleriyle birlikte sildirecek. Düzenlemeden Bağ-Kur kaydı olup da 24 aydan fazla prim borcu olanlar yararlanabilecek. Durdurulan hizmetler ileriki yıllarda ödenebilecek. İster 2, ister 5 yıl olsun ihya edilebilecek.Yorum Gönder

 1. ali durmus diyor ki:

  eylul 1 de inmasılazım sabrımız kalmadı

  1. hamdi sadak diyor ki:

   artık kınagelmeye başladı ya bir aciklama yada biricrat bekliyoruz

   1. Cahit ARPA diyor ki:

    genel memur sicil affı istiyoruz.yıllardır perişan dildik.bu perişanlığımıza sayın başbakanımız tarafından artık bir son verilmelidir.geciken adalet adalet değildir.

    1. sadettın guldez diyor ki:

     umarım bedellı askerlıkde vardır torbanın ıcınde

     1. Behll diyor ki:

      Biraz hızlanın ya alıyosunuz milyar maaş ama su insanların 3 kuruş alıcagı maaşa gelince beklettikçe bekletin. Hesapta seçimlerden önce çıkıcaktı.kandırmayın artık milleti kukla olduk kukla .....

      1. Mustafa Safarov diyor ki:

       torba yasada ahıska türklerine vatandaşlık tanınması varmıdır?

       1. hilal diyor ki:

        bunlar ne af verir ne bişe yani bağkur affı

        1. Kırık.harbi.kırık. diyor ki:

         Ben.inanmıyorum.bu.ülke.de.yandaş.lale.sülale.belediyeciligi.oldugu.müddetce.hiçbir.şey.değişmeyecek.rabbim.ıslah.etsin

         1. Ömer Faruk Keskin diyor ki:

          4c ne oladu acaba kadro çikacakmi.

          1. yıldırımünsal diyor ki:

           Bizler, işçiler, işçi emeklileri, bağkur emeklileri, ( memurları ve memur emeklilerini dahil etmiyorum çünkü onlar, bu hükümet sayesinde elit kesim oldular, bizler ise kunta kinte )artık bu hükümetten olumlu hiç bir şey ümit etmiyoruz. Bizlermiydik mitinglerde en önlerde koşan, bizlermiydik her ortamda en ateşli savunucuları ve propagandistleri, alsana mükafat, vergi iademiz elimizden alındı maaşlarımız üç kuruş arttırılıyor, her ay bir miktar kesintiye uğraya uğraya eski seviyeye iniyor. Bundan sonra mitinglerinize sevgili memurlarınız gider, destekçileriniz de artık bu yeni elit kesim olur. O kadar kırdınız ki bizi, artık bizden paso, bizden bu kadar. Aslında bu sitemimiz hiç umurlarında olmayacak onu da biliyoruz.

           Etiketleri :