Telefon hırsızlarının oyununu böyle bozdu helal olsun !

Telefon hırsızlarının oyununu böyle bozdu helal olsun ! Son günlerde iyice artan ve polisiz banka hesaplarınız terör örgütünün elinde şeklinde açıklama ile vatandaşları kandıran hırsızlar bu sefer bakın yakayı nasıl ele verdiler.

BURSA Nilüfer’de emekli Kamuran Gürer (47) “Biz polisiz, banka hesabınız terör örgütünün eline geçti, banka çalışanı da işin içinde. Söylediklerimizi yapın” diyen bir telefon aldı. Telefondakiler, inandırıcı olmak için kadının kimlik numarasını, anne-baba adını da verdi. Dolandırıldığını anlayan Gürer, telefonda konuşurken o sırada caddeden geçen zabıtayı gördü.

KÂĞITLA YAZIŞTILAR

Polis sandığı zabıtayı durdurup kâğıt ve kalem istedi. Telefonda konuşmaya devam eden Gürer, kâğıda dolandırılmak istendiğini yazdı. İhbarla gelen polisler, kâğıda yazarak kadını yönlendirmeye başladı.

BANKTA SUÇÜSTÜ

Telefondaki, parayı bankadan çekip poşetle bankın altına koymasını söyledi. Bunun üzerine Gürer, polislerin verdiği sahte paraları, bankın altına bırakıp uzaklaştı. Mehmet Akat (20) ve Suriyeli Ebu El Kasım Şeyh Taha (25) parayı alırken yakalandı.

 

 


HÜRRİYET

 Yorum Gönder

Etiketleri :