Taşerona Kadroda Tarih Belli Oldu

Süleyman Soylu Taşerona Kadro Açıklaması Son Dakika, Taşeronlar Ne Zaman Kadroya Alınacak, Taşerona Kadroda Tarih Belli Oldu Mu ?..

Taşeron işçilere kadro verilmesi konusunda ilk müjdeyi bizzat Başbakan Ahmet Davutoğlu vermişti. Ardından Maliye Bakanı Naci Ağbal taşeron kadroları, yasal statüleri, kıdem tazminatları ve maaşları ile ilgili detaylı açıklama yaptı. 720 Bin işçinin merak ettiği taşerona kadro düzenlemesi ile ilgili olarak son açıklama ise  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'dan geldi. Soylu, taşerona kadro konusunda tarih verdi.

Asıl ve yardımcı iş ayırt edilmeksizin tüm taşeron işçilere kadro verilmesi kararını değerlendiren Soylu, taşerona kadro taslağının 2 hafta içinde Meclis'te olacağını belirtti. Çalışma Bakanı Süleyman Soylu, kamuda çalışan taşeron işçilerin kadroya alınması için yapılacak düzenlemeyede değindi. "Taşeron işçiler kanun taslağı 1,5-2 hafta içinde hafta içinde meclise sunulacak" müjdesini verren Soylu sözlerine şöyle devam etti,

“1 Kasım seçimleri öncesinde milletimizle paylaşmış olduğumuz işverenlerle ilgili asıl işçiler, yardımcı işçilerle ilgili yaptığımız değerlendirmeler sonrasında bir takım alt işverenlerin bu konuyla ilgili kendi yanlarında çalışanlara da özellikle bir takım kayırmalar yaptığı tarafımıza değerlendirme ve bilgilendirme olarak gelmektedir. Bu çalışanlardan hangisinin kadroya girip girmeyeceği veya bu tip bir değerlendirme hükümet tarafından ortaya konulduğunda bir fırsat ve imkan tanınması hususunda bazı alt işverenlerin bu tip tavırlar içinde bulunduğu sürekli söylenmektedir. Bu konuyla ilgili olarak Çalışma Bakanlığımızın çaresiz kalmayacağını ifade etmek istiyorum.”

Taşeron İşçilerin Kadrosu ve Diğer Hakları Nasıl Olacak ?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu başkanlığında, Bakanlığın Reşat Moralı Salonu'nda yapılan toplantıya, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ve KESK Genel Başkanı Lami Özgen'in yanı sıra hizmet kollarında yetkili sendikaların genel başkanlarının katıldı.

MALİYE BAKANI TAŞERON İŞÇİLER HAKKINDA MERAK EDİLENLERİ YANITLADI HABER DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ !.. 

 Yorum Gönder

Etiketleri :