Taşerona Kadroda Son Durum Değişti 1 Ocak 2016 Yalanlandı

Taşeron işçiye Kadroda Son Durum Son Dakika Haberleri, Taşeron İşçi 1 Ocak 2016 Şartı, Taşeron İşçi Kadroya Alınma Şartları, Taşeron İşçiler Ne Zaman Kadroya Alınacak ?..

Dün medya organlarına düşen bir haber yılbaşında işe giren taşeron işçileride umutlandırmıştı. Bu habere göre Maliye Bakanlığı '1 Kasım 2015 tarihinde çalışıyor olmak' şartının esnetileceği, 1 Ocak 2016 ya da yasanın yürürlüğe girdiği tarih olarak şartlandırılacağı yönünde karar aldığı söyleniyordu. Maliye Bakanlığı bugün yaptığı açıklama ile bu haberi yalanladı. 

Kadroya Geçen Taşeron İşçilerin Mâli ve Sosyal Hakları Ne Olacak? Haber Detayı İçin TIKLAYINIZ !..

Bakanlıktan yapılan açıklamada, dün ve bugün bazı basın yayın organlarında yer alan ve Maliye Bakanı Ağbal'ın "Kadroya alınacak taşeron işçilerin sayısının artacağı, yapılacak düzenlemede kapsamın genişletileceği, taşeron işçilerinin maaşlarının, diğer memurların maaşlarıyla aynı seviyeye getirileceği, taşeron firmaların zarar görmemesi için ellerindeki araç ve makinelerin devlet tarafından satın alınacağı ve '1 Kasım 2015 tarihinde çalışıyor olmak' şartının esnetileceği" yönünde açıklamalar yaptığına ilişkin haberlere açıklık getirildi.

Ağbal'ın bu şekilde açıklamalarının söz konusu olmadığı, konuya ilişkin ilgili bakanlıklar ve taraflarla gerekli çalışmaların devam ettiği ve ilgili tüm tarafların görüşlerinin alındığı belirtildi.

 Yorum Gönder

Etiketleri :