Taşeron İşçiye Kadroda Yaş Sınırı Kalktı

Taşeron İşçi Kadro Haberleri 2016, Taşeron İşçi Yaş Sınırlaması, Taşeron İşçide Yaş Sınırı Varmı, Kaç Yaşındaki Taşeron İşçiler Kadroya Alınacak ?..

Geçtiğimiz mart ayında Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan taşerona kadro müjdesinin ardından geçen zaman içerisinde konu ile ilgili bir çok soru ve spekülasyon kamuoyunu meşgul etti. Son olarak geçtiğimiz hafta 1 Kasım 2015 şartının yerine 1 Ocak 2016 şartı getirlidiği ile ilgili bir spekülasyon daha ortay atılmışken, Maliye Bakanlığı konuyu yalanladı. Ancak yinede detaylar gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Taşeron işçi düzenlemesinde en çok merak edilen konulardan biride yaş sınırıydı. Yeni düzenleme ile yaş sınırıda belirlendi. 

TAŞERONA KADRO KİMLERİ KAPSAYACAK, HANGİ KOŞULLAR ARANACAK?

Taşeron işçilerin kadroya alınmasında 65 yaşını doldurmamış olmak ve emekli olmamak şartı aranacak. Eski düzenlemede 35 yaş üzerinde taşeron işçi kamuda kadroya geçemiyordu. Ayrıca yazılı ve sözlü sınavdan geçenler için ayrı ayrı 'pozisyon vizesi' verilecek. Dolayısıyla yer değiştirme olmayacak. 'Özel sözleşmeli personel' modelinde çalıştırılanlar devlette 4-C'lilerin haklarından yararlanacaklar. 

"TAŞERON İŞÇİYE EMEKLİLİĞE KADAR İŞ GARANTİSİ" Haber Detayları İçin Tıklayınız !.. Yorum Gönder

Etiketleri :