Taşeron İşçiye Kadroda Süreç Nasıl İşleyecek ?

Taşeron İşçiler Kadroya Ne Zaman Alınacak, Taşeron İşçi Kadroya Nasıl Geçecek, Taşeron İşçiye Kadroda Süreç Nasıl Olacak, Kadroya Geçecek Taşeron İşçiler Ne Yapmalı ?..

Taşeron işçilerin yıllardır beklediği kadro müjdesi geçtiğimiz ay sonunda geldi. Bu müjde beraberinde de bir çok soruyu getirdi. Hangi işleri yapanların kadroya alınacağı, asıl iş, yardımcı iş ayrımı, taşerona kadro yaş sınırı, hangi kurumlardaki taşeronların kadroya alınacağı gibi bir çok soru kamuoynu meşgul ederken, yeni taşeron düzenlemesi ile ilgili bu sorularda yavaş yavaş cevaplarını bulmaya başladı. İşte o merak edilenlerden biri daha taşerona kadroda istihdam süreci nasıl işleyece, kadroya geçecek taşeron işçilerin ne yapması gerekiyor ?.. 

TAŞERONA KADRO KİMLERİ KAPSAYACAK, HANGİ KOŞULLAR ARANACAK?

Düzenlemeden itibaren otuz gün içinde çalışılan idareye yazılı olarak başvuracaklar. Başvuru süresinin bitiminden itibaren üç ay içinde idare, başvuruyu inceleyip, şartları taşıyıp taşımadığını tespit edecek. Tespiti izleyen üç ay içinde Merkezi yönetim kapsamındaki kamu idarelerine atanacaklar için Maliye Bakanlığınca pozisyon ve isim vizesi, mahalli idarelerin şirketlerinde istihdam edilecekler için ise İçişleri Bakanlığınca isim vizesi yapılacak. Vize işlemi yapılanların bu süreyi izleyen iki ay içinde idarelerince yazılı ve / veya sözlü sınava tabi tutulacaklar. Yapılan sınavlarda başarılı olanların bir ay içinde vize edilen pozisyonlara atanacaklar.

Kadroya Geçen Taşeron İşçilerin Mâli ve Sosyal Hakları Ne Olacak? Haber Detayı İçin TIKLAYINIZ !..

 

 Yorum Gönder

Etiketleri :