Taşeron İşçilerin Emekliliğe Kadar İşi Garanti

Taşeron İşçi Yasarı Son Durum 2016,Taşeron İşçide Son Gelişmeler, Taşeron İşçiler Kadroya Ne Zaman Geçecek, Hangi Taşeron İşçiler Kadroya Geçecek ?..

AK Parti seçim vaadleri arasında bulunan ve 22 Martta müjdesi bizzat başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından verilen taşeron işçilerin kadroya alınması ile ilgili düzenlemede detaylar netleşti. Kadroya alınan taşeron işçiler emekli oluncaya kadar çalışma garantisi elde edecek. Yani taşeron işçinin çalışma süresi sosyal güvenlik kurumundan emekli aylığı almaya hak kazanılan tarihe kadar olacak.

TAŞERONA KADRO KİMLERİ KAPSAYACAK, HANGİ KOŞULLAR ARANACAK?

Taşeron işçi düzenlemesi ile kamuda çalışan yaklaşık 720 bin taşeron işçi, 3'er yıllık sözleşme imzalayacak. Kadroya alınan taşeron işçiler emekli oluncaya kadar çalışma garantisi elde edecek. Yani taşeron işçinin çalışma süresi sosyal güvenlik kurumundan emekli aylığı almaya hak kazanılan tarihe kadar olacak. Taşeron işçilerin yalnızca devlet memurluğu ile bağdaşmayan suçlar işleme durumunda işten çıkartılacak. Eski düzenlemede ise 3 yıllık sözleşme yenileme döneminde taşeron işçinin işten çıkarılma durumu vardı.

TAŞERON İŞÇİ DÜZENLEMESİNDE YAŞ SINIRI İÇİN TIKLAYINIZ !.. 

 

 Yorum Gönder

Etiketleri :