Sur'da Operasyonlar Bitti, Sıra Bu İlçe'de !

Diyarbakır Sur'da Son Durum, Sur'da Operasyonlar Sona Erdi, Yüksekova'da Operasyonlar Başladı, Yüksekova Operasyonları Son Dakika, Terör Operasyonlarında Son Dakika...

Diyarbakır'ın Sur İlçesinde, 2 Aralık 2015'te başlatılan ve tam 97 gündür aralıksız süren, bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlar bugün saat 16.00 itibarıyla sona erdi. Ancak ilçede arama-tarama faaliyetlerinin süreceği belirtilirken, bir başka ilçede operasyon başlatıldı.

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde bugün son olarak düzenlenen operasyonlarda 6 terörist öldürüldü. Böylece Sur'da 2 Aralık'tan bu yana öldürülen terörist sayısı 268'e çıktı. 97 gün boyunca devam eden operasyonlarda üzücü haberler de geldi. Operasyonlar kapsamında 49'u asker 16'sı polis 1'i korucu olmak üzere 66 şehit verildi.

Bu Defa Operasyonlar Yüksekova’da Başladı

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde güvenlik güçleri, hendekleri kapatıp, barikatları kaldırmak için bir mahalleye operasyon yaptı.
Özel Harekat polisleri ve askeri birlikler, zırhlı araçlar ve kepçelerle İpekyolu Caddesi üzerinde bulunan Esentepe Mahallesi’ne saat 14.00 sıralarında operasyon başlattı. Asker ve polisin mahalleye girişi sonrası yoğun bir şekilde silah ve patlama sesleri duyuldu. Mahalledeki operasyonun sürdüğü belirtildi.Yorum Gönder

Etiketleri :