Sony film stüdyosuna girenler kim ? Vizyona girmeden filmi çaldılar !

Sony ile siber saldırı daha öncede olmuştu. Bu ise şifre çalma değil vizyona girecek filmlerin çalınması oldu ! İşte o saldırının ayrıntıları.

Amerika’deki Sony Stüdyoları’nın uğradığı siber saldırının ardından 5 yeni Hollywood filmi daha sinemalarda bile gösterilmeden internete sızdırıldı.

Sızdırılan filmlerin arasında Brad Pitt’in yeni filmi Fury ve Annie müzikalinin uzun süredir heyecanla beklenen yeniden çevriminin de bulunduğu açıkladı.

Sony konu ile ilgili yayınladığı basın açıklamasında “Bu filmlerin internee sızdırılması suç teşkil eden bir davranış. Sorumluları tespit etmek için güvenlik güçleri ile birlikte çalışıyoruz” dedi.

Amerikan basını konu ile ilgili soruşturmaya FBI’ın da destek verdiğini açıkladı.

Geçen hafta Sony Stüdyoları’na karşı gerçekleştirilen bir siber saldırı şirketin eposta sisteminin çökmesine ve bilgisayarlarının donmasına neden olmuş, çalışanlar uzun süre birbirleri ile sadece telefonda iletişim kurabilmişti.

Kimler yapmış olabilir ?

Sony’e karşı gerçekleştirilen saldırıyı Guardian’s of Peace (Barışın Koruyucuları) isimli bir grup üstlenirken bir çok uzman bu saldırının Kuzey Kore kaynaklı olabileceğini açıklamıştı.
Yorum Gönder

Etiketleri :