"Sınava Hayvan Gibi Çalıştım"

YGS Birincisi Kim Oldu, YGS 500 Tam Puan Alan Öğrenci, YGS 2016 Birincisi Cemre Efe Karataş...

Bu sabah saatlerinde ÖSYM Tarafından açıklanan LGS sonuçlarının ardından başarılı öğrencilerde birer birer gün yüzüne çıkmaya başladı. YGS-3, YGS-5 ve YGS-6'dan 500 tam puan alarak Türkiye birincileri arasına giren 18 yaşındaki Cemre Efe Karataş'ta o başarılı öğrencilerden biri. Çok çalışarak başardığını söyleyen Karakaş ilginç açıklamalarda bulundu.

2016 YGS birincilerinden Cemre Efe Karakaş sınavda aldığı sonucun kendisi içinde sürpriz olduğunu belirterek,"Sınava hayvan gibi çalıştım, çok çalıştım. Sosyal aktivitelere hiç yer vermedim. Tamamen çalıştım. Benden iyi yapan bir kaç kişi duymuştum. Meğer öyle bir şey yokmuş. Ailem helal olsun' dedi. Arkadaşlarımın aramalarından dolayı telefonumun şarjı bitti. Şuan kimseyle konuşamıyorum. Boğaziçi Üniversitesi bilgisayar bölümü düşünüyorum. Onun dışında çok büyük hedefim yok” dedi. 

"İNTERNETTE DOLAŞAN CAPSLERİ GÖRDÜM”
Öğretmenlerinin de çabasıyla başardığını kaydeden Karakaş, "Daha önce birinci olan insanlar doğruyu söylüyor mu bilmiyorum ama çalışınca birinci olabiliyorsunuz. Öğretmenlerim çok çaba sarf ettiler. İnternette dolaşan capsleri gördüm. Komik, güzel. Genel de gözlüğüm üzerine odaklanmışlar. Gözlüğüm yok evde unuttum” diye konuştu.

 

 Yorum Gönder

Etiketleri :