Parasını alamayan işçiler az kalsın atlıyorlardı

 Parasını alamayan işçilerden 'atlama' eylemi
Bursa'da, Emek Mahallesi'nde devam eden konut inşaatında çalışan işçiler, taşeron şirketin bayram  devam eden inşaatın 17’nci katına çıkan işçiler buradan taşeron şirket yetkililerine, "Ya maaşlarımızı verirsiniz veya kendimizi atarız" diyerek tehditte bulundular. Daha sonra çevreye malzemeleri fırlatan işçiler, ücretlerini alma sözünün ardından eylemlerine son verdi.

Merkez Osmangazi İlçesi Emek Mahallesi’nde bir alışveriş merkezinin yanında yapılan konut inşaatlarında taşeron şirkete bağlı olarak mantolama işinde çalışan 15 işçi, dün akşam bayram öncesi ücretlerini alamadıklarını belirterek bina önünde eylem yaptılar. Daha sonra 17 katlı binanın en üstüne çıkan işçiler taşeron şirket yöneticilerine, "Ya paramızı verirsiniz veya kendimizi buradan atarız" diye tehditte bulundular.

İşçilerin eylemi üzerine polis ekipleri çevrede önlem alırken çağrılan itfaiye ve 112 Acil Servis ekipleri bekletildi. Eylemlerini daha sonra inşaattaki demir ve tahtaları çevreye atarak sürdüren işçiler, ücretlerini alma sözünün verilmesinden sonra eylemlerine son verdiler. Yorum Gönder

Etiketleri :