Ölü Sayısı Yükseliyor, Yaralılar Arasında Bir Türk Var

Belçika Patlamalarında Son Gelişmeler, Brüksel Bombalı İntihar Saldırısı Son Dakika Haberleri, Brüksel'de Canlı Bomba Son Durum...

Brüksel kana bulandı. Sabah saatlerinde peşpeşe yaşanan ve IŞİD'in üstlendiği iddia edilen bombalı intihar saldırılarının ardından tüm dünya gözlerini Brüksel'e çevirdi. Belçika'nın başkenti Brüksel'deki Zaventem Havalimanındaki patlamalarda 14 ve Brüksel metrosundaki patlamada ise 20 kişi olmak üzere toplam ölü sayısı 34'e yükseldi. Patlamalarda 136 kişi de yaralandı. Brüksel'deki patlamada bir Türk'ün ağır yaralandığı öğrenildi.

Brüksel savcısından gelen resmi açıklamaya göre havalimanındaki saldırılardan birinin intihar saldırısı olduğu kesinleşti. Saldırgan önce silahla çevreye ateş açtı. Belçika medyası da patlamalardan önce havalimanında silah sesleri ve Arapça bağırışmalar duyulduğunu belirtmişti. Ayrıca havaalanında Kalaşnikof marka bir tüfek bulunduğu açıklandı. Havalimanında ayrıca patlamamış bir intihar yeleği de bulundu.

Brüksel'den gelen patlama haberleri dünya kamuyonu ayağa kaldırdı. Brüksel Savcısı’nın bürosundan yapılan açıklamada Zaventem Havalimanı’ndaki saldırıyı intihar bombacısının gerçekleştirdiği belirtildi. Savcılık bürosuna göre, havalimanı ve kent içindeki Maelbeek metro istasyonunda meydana gelen toplam 3 patlamada en az 34 kişi öldü, 136 kişi de yaralandı.

Patlamaların ardından havalimanı hava trafiğine kapatılırken, havalimanına giden demiryolu trafiği de durduruldu. 

Görgü tanıklarına göre, havalimanındaki patlama öncesinde birinin Arapça olduğu anlaşılan bir dilde bağırdı. Belçika’nın Belga Ajansı da, bu bilgiyi başka tanıklara dayanarak doğruladı. Görgü tanıkları, patlamalardan önce birkaç el silah sesi de duyuldu.

 

  Yorum Gönder

Etiketleri :