Niğde'de Akılalmaz Olay! Bebeğini Doğurdu Boğdu ve Çöpe Attı

Niğde'de 8 aylık hamile bir kadın kendi kendisine doğurduğu çocuğunu boğrak öldürdü ve evinin 300 metre yakınındaki çöp konteynerine attı.

Olay, Aşağıkayabaşı Mahallesi Öğretmen Sokak’ta meydana geldi. İddiaya göre, sevgilisi 23 yaşındaki E.Ö’den gebe kalan 22 yaşındaki S.E., ailesinin ve çevresinin haberi olmaması için kendi başına doğurduğu bebeğini, boğarak öldürdü. Bebeğinin cansız bedenini poşete koyan S.E., evinden takribî 300 m. uzaklıktaki çöp konteyerine attı. Olay, aile hekimliğindeki sıhhat çalışanlarının şüphesi üstüne ortaya çıktı. Doğum vakti yaklaşmasına karşın aile hekimliğine referans yapmayan S.E., takibe alındı. Çocuğunu doğurduğunu fakat sıhhat durumunun iyi olmaması nedeniyle ötürü yaşamını kaybettiğini iddia eden genç kadının zanlı açıklamaları ve defin hakkında belgeler olmaması sebebi ile şüpheye azalma gösteren sıhhat çalışanları, hali polis bildirildi. 

S.E.’nin Emniyet Müdürlüğü’nde yapılan sorgusunda sevgilisinden gebe kaldığını, bunu ailesinden ve çevredeki arkadaşlarından gizlediğini, hamileliğinin 8’inci ayında kendi olanakları ile doğum yapıp, doğumdan derhal sonra bebeğini boğarak öldürdüğünü anlattığı belirtildi. S.E. ifadesinde, öldürdüğü bebeğini bir poşete koyarak, evinden 300 m. uzaktaki Bor Caddesi’nde olan bir çöp konteynerine attığını söylediği bildirildi. 

S.E. gözaltına alınırken, polis olayla ilgili soruşturmaya devam ediyor.
Kaynak: DHAYorum Gönder

Etiketleri :