Mehmet Selim Kiraz'ın adı Çağlayan Adliyesine Verilecek ve Ölümsüzleştirecek

İstanbul'da Çağlayan Adliyesinde dün yaşanan olayda teröristler tarafından şehit edilen savcı Mehmet Selim Kira'ın adının Çağlayan Adliyesine verilerek ölümsüzleştirilebileceğini belirten Başbakan Ahmet Davutoğlu ''Kiraz şehadetiyle,bütün o zorlu saatlerdeki sürdürdüğü tavrıyla aslında adaletin vakarını,onurunu korumuştur,toplumumuzun onurunu korumuştur'' açıklamalarında bulundu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıklamalarındaki satır başları şu şekilde;

Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti adına ve bütün milletimizin bir vefa borcu olarak İstanbul Çağlayan Adalet Sarayı'nın adı bundan sonra Mehmet Selim Kiraz Adalet Sarayı olarak değiştirilecektir" dedi.

ŞEHİT AİLESİNİN METANETİ BİZİ DUYGULANDIRDI

Mehmet Selim Kiraz adaletin vakarını, onurunu korumuştur. Aynı Özgecan'ın ailesi gibi... Bu mesajları alıp bütün medyanın, STK'ların duvarlarına temel ahlakın ilkleri olarak asmak lazım.

MUHALEFETE ÇOK SERT TEPKİ

Sayın Kılıçdaroğlu beni, bizi eleştireceğini e keşke burada olsaydı acıyı beraber paylaşsaydık, namazda aynı safhada dursaydık.

Kılıçdaroğlu’nun attığı tweetler… Bu saldırı nasıl unutulmayacaksa o tweetlerde unutulmayacaktır. Bahçeli’nin yaptığı açıklama da öyle.

Cenazeyi defnettiğimiz için söylüyorum, bu ülkenin kaderi hepimizin kaderi. Bu cenazede bulunmayan Kılıçdaroğlu be Bahçeli iç güvenlik paketine karşı çıkmışlardır.
Şimdi hesap vaktidir. Demirtaş, Kılıçdaroğlu, Bahçeli bugün burada olsaydı bu eleştirileri yapmayacaktım.

SALDIRI KARŞILIKSIZ KALMAYACAK

"Bu rehin alma esnasında, bu terör saldırısı esnasında bu teröristler, yurt dışı bazı görüşmeler yaptılar. Yurt dışından bazı odaklarla temas halindeydiler. Bütün bunları takip ediyoruz dün geceden itibaren. Bu olayla ilgili kim olursa olsun, nerede olursa olsun, hangi ine girmiş olursa olsun, onlara karşı her türlü tedbiri ve operasyonu yapma talimatı verdik. Hiç kimse, yapılan böyle alçakça bir saldırının karşılıksız kalacağını düşünmesin" dedi.

MilliyetYorum Gönder

Etiketleri :