Londra’dan IŞİD’e gitmek isteyen 3 genç Türkiye’de yakalandı!

İngiliz polisinin yaptığı açıklamalarda göre Londra'dan yola çıkarak Suriye'ye gitmek isteyen 3 genç Türk Polisi tarafından gözaltına alındı.

 Kimlikleri açıklanmayan ikisi 17  diğeri 19 yaşındaki üç gencin İstanbul’da durdurulduğu, ailelerinin durumdan haberdar edildiği bildirildi. Cuma günü kayıp olduğu bildirilen gençler hakkında Türk polisine bilgi veren İngiliz terörle mücadele polislerinin aileleri de durumdan haberdar ettiği aktarıldı. AFP ajansına konuşan ve kimliği açıklanmayan bir Türk yetkili ise gençlerin Sabiha Gökçen Havalimanı’na Barcelona’dan kalkan bir uçakla geldiğini söyledi.

Sınırdışı edildiler
Yetkili, gençlerin cumartesi günü İngiltere’ye sınırdışı edildiğini aktardı. Londra’nın merkezindeki bir polis merkezinde gözaltında tutulan üç gencin, Türkiye ve İngiltere arasında işbirliğinin artması üzerine yakalandığı yorumu yapılıyor.
Londra’dan yola çıkıp Türkiye’den geçerek IŞİD’e katıldıkları tahmin edilen İngiliz vatandaşı üç genç kız Shamima Begum (15), Amira Abase (15) ve Kadiza Sultana’nın (16) Suriye’ye gidişinin engellenememesi tartışmalara yol açmıştı.
 

MİLLİYETYorum Gönder

Etiketleri :