Karslı Mert neden ölmüş ? İşte kan donduran ölüm raporu

Mert Aydın’ın Erzurum Bölge eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bugün Sabah başlayan otopsi işlemi yaklaşık 2.5 saat sürdü. Hazırlanan otopsi raporuna göre, önce tecavüze uğrayan Mert Aydın, ardından başına taşla vuruldu ve elle boğularak öldürüldü.

 Yıkama işleminden sonra morgdan tabuta konularak çıkarılan çocuğun cenazesi, yakınlarının gözyaşları arasında ambulansa konuldu. Mert Aydın’ın cenazesi, toprağa verilmek üzere Kars’a götürüldü.

Öte yandan Mert’in son kez görüldüğü Kars kent merkezindeki Digor Pazarı’ndaki Çeşme Kavşağı’nda toplanarak Faik Bey Caddesi’ne çıkan yaklaşık 1000 kişi, öğle saatlerinde günün ikinci eylemini gerçekleştirdi. ’Mert’e uzanan eller kırılsın’ sloganı atan kabalalık, Faik Bey Caddesi üzerindeki Emniyet Müdürlüğüne doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüşü evlerinin balkonlarından izleyenler de alkışlarla gruba destek verdi. Emniyet Müdürlüğü önünde sloganlar atan ve oturma eylemi yapan göstericiler, Emniyet Müdür Yardımcısı Ahmet Aydemir ile görüştü. Göstericiler, katilin kısa sürede bulunmasını istedi. Taşkınlığın olmadığı protestoya sonradan katılan Mert Aydın’ın yakını Burhan Alibeyoğlu, göstericileri sakinleştirerek dağılmalarını sağladı.

Mert’in Otopsisi Tamamlandı

Kars’ta boş tabyada cesedi bulunan 9 yaşındaki Mert Aydın’ın cenazesi Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgunda yapılan otopsinin ardından toprağa verilmek üzere yeniden Kars’a gönderildi.

Kars'ta amcasına yemek götürdükten sonra kaybolan ve dün tabyada ölü olarak bulunan 9 yaşındaki Mert Aydın'ın cesedi otopsi yapılmak üzere Erzurum'a getirildi. İlk incelemelere göre, boğularak öldürüldüğü şüphesi üzerinde durulan Aydın'ın cesedi, amcası İsmail Aydın'ın da içinde bulunduğu ambulansla Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi. Hastane morgunda savcının incelemesi ve otopsisinin ardından cenaze Kars’a geri gönderildi.

Hastane morgu önünde amca İsmail Aydın, gözyaşlarına boğuldu.

Cenazenin bugün ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Kars’ta toprağa verileceği belirtildi.Yorum Gönder

  1. melisa akbulut diyor ki:

    mertin katili kimdir

    Etiketleri :