Kar Yağışı Hangi İllerde Okulları Tatil Ettirdi?

 Yurdun bazı bölümlerini etkisi altına alan negatif hava şartları sebebiyle Bolu, Karabük, Bilecik, Balıkesir, Afyonkarahisar ve Kütahya'da bazı okullar 13 Ocak Salı tatil edildi.

Bolu'da negatif hava şartları sebebiyle il genelinde eğitime bir gün ara verildi.

İl Mili Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, AA muhabirine yapmış olduğu açıklamada, kar yağışı ve tipinin etkisini sürdürmesi dolayısıyla il genelinde 13 Ocak Salı tüm okulların tatil edildiğini belirtti .

Çavuşoğlu, negatif hava şartları sebebiyle öğrencilerin okula ulaşmakta sorunlar yaşadığını ortaya koyarak , kararın bu nedenle alındığını ifade etti .

Karabük

Eflani ve Ovacık ilçesinde kar yağışı, buzlanma ve don sebebiyle eğitime bir gün ara verildi.

Ovacık ve Eflani kaymakamlıklarından gercekleşen ifadelere göre, kar yağışının üç gündür etkili olduğu, yarın da artarak devam etmesinin beklendiği söylendi .

Beyanatta , negatif hava şartları sebebiyle Ovacık ve Eflani'de Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda eğitim öğretime 13 Ocak Salı ara verildiği açıklandı .

Bilecik

Bilecik kent merkezinde, kar yağışı sebebiyle okullar bir gün tatil edildi.

Vali Ahmet Hamdi Nayir, yapmış olduğu açıklamada, kar yağışı, soğuk hava ve buzlanma sebebiyle herhangi bir olumsuzluk veya mağduriyete meydan vermemek amacıyla il merkezinde okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise, yaygın eğitim, özel eğitim okul ve kurumlarında eğitime 13 Ocak Salı ara verilmesinin makul görüldüğünü ifade etti .

Vali Nayir, ilçe merkezlerin de ise kararın kaymakamlıklarca verileceğini belirtti .

Balıkesir

Balıkesir'in Dursunbey, Manyas ve Sındırgı ilçelerinde negatif hava şartları sebebiyle eğitime bir gün ara verildi.

Valilikten gercekleşen açıklamada, Dursunbey ve Manyas'ta ilk ve orta dereceli okullarda, Sındırgı ilçesinde ise taşımalı eğitim gören öğrenciler için eğitime 13 Ocak Salı ara verildiği söylendi .

Afyonkarahisar

Afyonkarahisar'da yoğun kar yağışından binaen eğitime bir gün ara verildi.

Afyonkarahisar Valiliğinden gercekleşen açıklamada, kar yağışı sebebiyle öğrencilerin sıkıntı yaşamaması için merkez ilçede anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitime 13 Ocak Salı ara verildiği açıklandı .

İlçe merkezlerinde ise kararın kaymakamlıklarca verileceğini ifade edildi.

Kütahya

Kütahya'da, akşam üzeri başlayan yoğun kar yağışı sebebiyle eğitime bir gün ara verildi.

Kütahya Valiliğinden gercekleşen açıklamada, kent merkezi ve tüm ilçelerinde yoğun kar yağışı sebebiyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 13 Ocak Salı ara verildiği açıklandı .

Uşak, Denizli ve Manisa'da negatif hava şartları sebebiyle kent merkezi ve bazı ilçelerde eğitime 13 Ocak Salı ara verildi.

Uşak

Uşak'ta, yoğun kar yağışı sebebiyle okullar bir gün tatil edildi.

Uşak Valiliğinden gercekleşen yazılı açıklamada, Uşak Meteoroloji Müdürlüğünün hava tahmin raporlarında bildirilen olağan hava koşulları , yağış durumu ve en son meteorolojik veriler ışığında il genelinde Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda eğitime 13 Ocak Salı ara verildiği söylendi .

Beyanatta bunun yanı sıra , kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan hamile ve engelli çalışanların de aynı gün idari izinli sayılacağı açıklandı .

Denizli

Denizli'nin Kale ilçesinde yoğun kar yağışı sebebiyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 13 Ocak Salı ara verildiği söylendi .

Kale Belediye Başkanı Erkan Hayla, ilçeye bağlı bütün mahalle yollarının kapandığını ortaya koyarak , "Ulaşımda yaşanabilecek olumsuzluklara karşı okullar tatil edilmiştir ve belediye hoparlöründen vatandaşımızı uyardık. Belediye vasıta ve gençlerimiz yolları açmaya çalışsa da vatandaşımızın tedbirli olmasını istiyoruz" diye belirtti .

Manisa

Kula ilçesinde yoğun kar yağışı sebebiyle taşımalı eğitim gören öğrenciler için okullar bir gün tatil edildi.

Kula Kaymakamı Murat Güven'in yapmış olduğu açıklamada, kar yağışı sebebiyle resmi taşımalı eğitim gören öğrenciler için 13 Ocak Salı okulların tatil edildiği söylendi .

Güven, "İlçe genelinde kar yağışının yüksek kesimlerde etkili olması sebebiyle resmi taşımalı eğitime tabi öğrenciler için eğitime bir gün ara verildi. İlçe merkezinde ise okullarda eğitime devam edilecek" diye belirtti .

Antalya
Antalya'de etkili olan kuvvetli yağış ve fırtına sebebiyle eğitime gün içerisinde için ara verildi.
Antalya Valiliğinden gercekleşen yazılı açıklamaya göre, il merkezindeki Aksu, Döşemealtı, Kepez, Konyaaltı ve Muratpaşa ilçelerinde ilkokul, ortaokul, lise ve anaokullarında eğitime bir gün süreyle ara verildi.
Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ile hamile personel de gün içerisinde idari izinli sayılacak.

TRT Gazete İnternet YayınıYorum Gönder

Etiketleri :