Kadroya Geçince Taşeron İşçinin Maaşı Ne Kadar Olacak?

Taşeron İşçi Haberleri Son Dakika Son Gelişmeler, Taşeron İşçilerin Maaşı Kaç Lira Olacak, Kadrolu Taşeron İşçiler Ne Kadar Maaş Alacak ?..

Taşeron işçilerin kadroya alınacağının açıklanması kafaları karıştıran bir çok soruyu da beraberinden getirdi. Taşeron işçilerin kadrolarının ne olacağı, Teşeron işçilerin statüleri, taşeron işçilerin kıdem tazminatları derken, bu soruların cevapları gün yüzüne çıktıkça yeni sorularda sorulmaya devam ediliyor. İşte taşeron işçi düzenlemesi ile ilgili olarak sorulan son soru, taşeron işçilerin maaşı ne kadar olacak ?.. 

Kamuda 720 bin asıl ve yardımcı taşeron işcisi bulunuyor. Bu taşeron işciler kamuda özel sözleşmeli personeller olarak çalıştırılacak. Konu hakkında tasarıyı gerekli merciler TBMM'e taşıyacak ve bu konunun tasarısı TBMM'e 1 veya 2 hafta içerisinde gönderilmiş olacak.

BAKAN NACİ ABĞAL AÇIKLADI
Bakan Naci Ağbal taşeron işcilerin kamuya geçirildikten sonra ne kadar alacağını henüz bilmediğini fakat bu konu hakkında yasal düzenlemelerin devam ettiğini söyledi.  Ağbal, "Mevcut maaşlar üzerinden çalışma yapılacak ve tüm kamu personellerine aynı maaşlar verilecek yani maaşlarda herhangi bir değişiklik olmayacak'' ifadelerini kullandı.Yorum Gönder

Etiketleri :