IŞİD YENİDEN SALDIRIYA GEÇTİ ! HEDEF BU DEFA KOBANİ ! Habertürk'ten Sorel Dağıstanlı ile Gökay Usanmaz'ın haberine göre İstanbul Beyoğlu'nda bar işletmeciliği yapan 41 yaşındaki Gökhan Keptiğ, pazartesi gecesi Beşiktaş-Rizespor maçından sonra motosikletiyle evine dönmek üzere yola çıktı. Saat 23.30 sıralarında Feriköy yokuşundan yukarı doğru seyir halindeyken Z.K.'nin kullandığı 34 BF 760 plakalı araç hızla Keptiğ'in kullandığı motosiklete çarptı. Yola fırlayan bir çocuk babası Keptiğ, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Motosiklet ise paramparça oldu. Keptiğ'in taktığı kaskın ise kayıp olduğu öğrenildi.

TERS ŞERİT İDDİASI

Olaydan sonra gözaltına alınan ve 1.16 promil alkollü olduğu bildirilen Z.K., ifadesinde "Yokuş aşağı indiğim sırada ters bir şeritten bir motor üzerime doğru gelmeye başladı. Çarpmamak için direksiyonu kırdım ancak kendisi gelip bana çarptı" dedi. Görgü tanıkları, aracın motosiklete yolun tam ortasında vurduğunu söyledi.

Bir süredir Irak'taki ilerleyişi durdurulan IŞİD Suriye'de tekrar harekete geçti. Örgüt Kürt bölgesinde yer alan Kobani'de 16 köyü ele geçirdi. PYD Eşbaşkanı Salih Müslim uluslararası destek istedi.

Irak'ta ilerleyişini durduran IŞİD'in tekrar Suriye 'ye dönerek Kürt bölgesinde yer alan Kobani Kantonu'na saldırı başlattığı öğrenildi. Reuters saldırılarda 16 Kürt köyünün örgütün eline geçtiğini duyurdu. Ajans haberini Peşmerge güçlerine dayandırdı. Bölgeyi kontrol altında tutan PYD'nin Eş Başkanı Salih Müslim IŞİD’in saldırılarını Twitter 'dan duyururken saldırıda ağır silahlar kullanıldığını ve Şengal (Sincar) bölgesinde yaşanana benzer bir katliam yaratmaya çalıştığını söyledi. Müslim uluslararası bir destek görmediklerini belirterek yardım istedi. 
15 Eylül 'den itibaren 3 koldan başlatıldığı belirtilen saldırıyla ilgili ANF'de çıkan haberde ise, 100'den fazla IŞİD militanının YPG'lilerce öldürüldüğü öne sürüldü. Haberde 3 köylü ve 8 YPG'linin de çatışmalarda öldüğü belirtildi.Yorum Gönder

 1. Asil diyor ki:

  Siz kimsinizki Türkiye senin gibi karısını Avrupa ve İsrail'e pazarlayanla muhatab bile olmaz

  1. mert diyor ki:

   türkiyeye yaptığınız ihanetin bedelini inşallah ışit den bulasınız.

   1. sidarsidar diyor ki:

    Yasasin pkk Yasasin ypg sasasin kurt kardesligi bizim bizden başka kardeşimiz yoktur türkiye en buyuk dusmanimizdir bu şimdi daha net ortaya çıkmış oldu kahrolsun türkiye masasi dais

    Etiketleri :