İntihar eden işadamını ortağı 40 milyon lira dolandırmış!

Forum Saat'in sahibi ve Vahdet Tiryakioğlu Otomotiv ile Rulman Dünyası şirketlerinin yönetim kurulu başkanı Mete Mustafa Tiryakioğlu (49) 11 Mayıs 2013 gecesi arabasını Fatih Sultan Mehmet köprüsü üzerinde durdurdu ve korkuluklara çıkarak kendisini boşluğa bırakmıştı

Alacaklıların baskısına dayanamayıp intiharı seçtiği ileri sürülen işadamı, eşi Yonca Tiryakioğlu'na bıraktığı mektupta ortağı Soner İ.'den 40 milyon lira alacaklı olduğunu yazdı.

Mektuptaki bu cümle savcının dikkatini çekti ve Soner İ., eşi Hatice İ. ile Ümit Ç. hakkında soruşturma başlatıldı. Soner İ.'nin, bir Alman firmasına spor malzemesi satmak için Tiryakioğlu ile ortak olduğu, şirket hisselerinin yüzde 99'unun Tiryakioğlu'na, yüzde 1'ini ise Hatice İ.'nin üzerine düzenlendiği tespit edildi. Soner İ.'nin Tiryakioğlu'na "Almanlarla anlaşma yaptım. Büyük parti mal vereceğiz ancak acil paraya ihtiyaç var", "Ankara'da önemli görüşmeler yapıyorum, tüm spor kulüplerinin malzemelerini biz vereceğiz", "Fenerbahçe ile anlaştım, onların tüm ürünlerini biz vereceğiz" gibi mesajlarla 1 yılda 30 milyon TL'yi hesabına geçirdiği belirlendi. Banka hareketleri ve SMS mesajlarını inceleyen savcılık soruşturmayı geçtiğimiz günlerde tamamladı. Soner İ. ile eşi Hatice İ. ve Ümit Ç. hakkında "dolandırıcılık" iddiasıyla dava açıldı. Zanlılar Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.

MİLLİYETYorum Gönder

Etiketleri :