Hülya Avşar'dan özel adım! Avşar Kobani'den kaçan kadınlar ile görüşecek

Kobanili mülteciler için baştılan yardım kampanyasına yardım yağıyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan yardım kampanyasına Türkiye İş Kadınları Derneği bin elektrikli ısıtıcı ile özel bir destek verdi.

HÜLYA AVŞAR SURUÇ'A GELECEK

Dernek tarafından gönderilen ısıtıcılar bugün Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç tarafından Suruç Yatılı Bölge Okulu’nda kalan mültecilere dağıtıldı. Törende konuşan Celalettin Güvenç, kampanyaya sanatçı Hülya Avşar’ın da destek verdiğini ve hafta sonu Türkiye İş Kadınları Derneği yöneticileri ile Suruç’a gelerek Kobanili kadınlar ile görüşeceğini söyledi. Güvenç, 2 aylık süreçte 200 bine yakın insanın sınırı aşarak Türkiye’ye geldiğini ve çoğunluğunun Suruç’ta kaldığını ifade ederek, havaların soğumasıyla ısınma ihtiyacının doğduğunu ifade etti.

"KOBANİ'DEN YAKLAŞIK 200 BİN KİŞİ GELDİ"

Herkesi ve her kesimi Suriyeli sığınmacılara daha çok destek vermeye çağıran Güvenç şöyle konuştu: "Yaklaşık 200 bin kişi Kobani’den kaçarak kentimize geldi. Elimizden geldiği kadar bütün imkanları seferber ederek daha güzel alanlarda gelen misafirlerimizin yaşamasını sağlıyoruz. Çadırda yaşayan misafirlerin ısınma sorunları var. İstanbul merkezli Türkiye İş Kadınları Derneğinin bize gönderdikleri kaynakla bin adet ısıtıcıyı dağıttık ama yeni ısıtıcılara ihtiyacımız var. Cumartesi günü sanatçı Hülya Avşar buraya gelerek bütün kamuoyunun ilgisini çekecektir. Bir kere daha kış aylarının gelmesiyle birlikte herkesi; ısıtıcı, battaniye ve giysi bakımından destek olmaya çağırıyorum. El birliği ile acıları daha da hafifleteceğimizi düşünüyorum."Yorum Gönder

Etiketleri :