Google yavaşladı girilmiyor Google engellendi mi ?

Google yavaşladı googleye giremiyorum. Google erişimi engellendimi internet sitelerine giremiyorum işte detaylar

Dünya devi arama motorlarından Google'daki yavaşlama kullanıcıların kafasında soru işareti dolaştırmaya başladı. 18 Mart 2016 Cuma saat 14.35 itibarı ile Google yavaşlama ve açılmama gibi sorunlar baş göstermeye başladı. Bazı kesimler Google'nin çöktüğünü ifade ederken bazıları ise Google'nin saldırıya uğradığını belirtti. Google'daki bu yavaşlamanın sebebinin ne zaman giderileceği bilinmezken herhangi bir saldırı sonucunda Google'nin çöktüğü de gelen iddialar arasında yer aldı.

Bu kaynağı eylülhaberden aldık ve sizler için araştırarak Twitter üzerinden olaylar nedir neler konuşuluyor bir araştırma yaptık ve sonuçta bununla ilgili bir çok haber sitesinde şimdiden yazılanların çizilenlerin hiçte iç açıcı olmadığını söylemeliyiz. Google gibi bir firmaya hiçbir şekilde saldırı yapılamaz yani bizler haber.sgk.net olarak bu durumun Ülkeler bazında sıkıntı olduğunu düşünüyoruz. Dediğimizde güncelleme için haber geldi. Yunanistan ve Bulgaristan bölgelerinden de giriş yapılamadığı bilgisi şu anda gelmiş durumda 15.52

Henüz resmi kaynaklardan gelen bir açıklama yok olayı takip ediyoruz.

Hürriyet.com.tr de aşağıdaki haberi yapmış sizlerle anlık olarak paylaşıyoruz. 

Alphabet'in popüler servisleri Google arama motoru, Youtube ve Gmail uygulamalarına Türkiye'den erişim saat 14:00 itibariyle yavaşladı. Sosyal medyada kullanıcılar şikayetlerini dile getirirken şirketten konuyla ilgili herüz bir açıklama yapılmadı. Erişim sorunu bir saat sonra normale dönmeye başladı.

Google'ın arama motoru sayfası dahil YouTube ve Gmail servislerine bir saati aşkın bir süre erişim hayli yavaş sağlanırken sorunun özellikle Türkiye sınırları içinde yaşandığı dikkat çekti. 

Twitter'dan erişim sorununa tepki gösteren kullanıcılar ise art arda tweet'ler atarken, Google'dan ise konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

SIKINTI YAŞAYANLAR AŞAĞIDAKİ ŞEKİLDE YANDEX DNS ADRESLERİNİ KULLANARAK YAVAŞLAMANIN GEÇİP GEÇMEDİĞİNİ KONTROL EDEBİLİRLER.

Google dns kullananlar değiştirsinler ( 8.8.8.8. - 8.8.4.4. )  Bu dns adreslerini şimdilik kullanmayın.

Standart

77.88.8.8

77.88.8.1

AĞ PAYLAŞIM AYARLARINI NASIL DEĞİŞTİRİRİM DİYENLER İÇİN aşağıdaki resimler yardımcı olacaktır. İnternet bağlantınısa sağ lik yapıyorsunuz ve özelliklerini açarak aşağıdak iresimdeki gibi yapıyorsunuz otomatik yaparsanız sıkıntı çıkmayacaktır.

Özelliklere tıklayacaksınız. Daha sonra açılan resimden 

İnternet Protokolü Sürüm 4 olan bölümden otomatik olarak resimdeki gibi dns ayarlarını kullanacaksınız.

 Yorum Gönder

Etiketleri :