Gençler İçin Pasaport Harçları Kaldırıldı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, TRT'de yayınlanan "Yeni Türkiye Yolunda" adlı Ulusa Sesleniş programında gençlere yönelik açıklamalarda bulundu. Dün gece itibarı ile geçilen 4,5G'den asgari ücret düzenlemesine kadar bir çok konuya değinen Davutoğlu, gençler için pasaport harçlarını kaldırdıklarını söyledi.

"ÜÇ AY İÇİNDE BÜTÜN VAATLER TAMAM"
1 Kasım'dan sonra hükümetin kurulmasına müteakip, 20 Aralık'ta bütün milletin huzuruna çıktığını anımsatan Davutoğlu, seçim öncesinde verdikleri vaatleri tek tek sıraladıklarını, net bir taahhütte bulunarak üç ay içinde vaatlerin tümünü yerine getireceklerini söylediğini belirtti.

Asgari ücrete de değinen Başbakan Davutoğlu, "asgari ücreti bin liradan, bin 300 liraya çıkaracağız" deyip çıkardıklarını, "emeklilere bin 200 lira ek maaş vereceğiz" dediklerini ve bunu da yaptıklarını bildirdi. Davutoğlu sözlerine şöyle devam etti, "Belki sizin içinizde de şüphe edenler olmuş olabilir ama Aralık ayından itibaren iş kuran her gencimize 30 bin lira karşılıksız sermaye veriyoruz. Yetmedi diyorsanız, 100 bin lira da faizsiz kredi veriyoruz. Benim teminatım yok diyorsanız, yüzde 85 teminatı da biz sağlıyoruz, çünkü gençlerimizin geleceğe ümitle bakması lazım. Birileri gençlerimizin geleceğini karartmaya çalışırken, biz onlara nice güzel nevruzlar planlıyoruz."

Gençler için pasaport harçlarını kaldırdıklarını belirten Davutoğlu, ücretsiz interneti başlattıklarını hatırlatarak, "Gençler, müjdeler olsun 1 Nisan'dan itibaren 4,5G teknolojisi devreye giriyor, size teknolojinin en hızlısı lazım, bize de dinamik bir gençlik lazım. Yolunuz açık olsun. Size söz verdiğimiz her şeyi yaptık, size en büyük sözümüz çok daha güçlü bir Türkiye devretmek, onu da yapacağız inşallah" ifadesini kullandı.

 Yorum Gönder

Etiketleri :