Faruk Çelik'ten Taşeron Açıklaması - TAŞERON YASASI SON HABERLER SON DURUM

İşte Taşeron Yasası'nda yaşanan son durumlar. Haber.sgk.net sizler için araştırdı ve gelişmeleri ayaklarınıza kadar getirdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, şu an Başbakanlık'ta olan taşeron işçilere yönelik yasanın Meclis'in tatile gireceği Haziran ayına kadar çıkmış olacağını ifade etti. Bakan Çelik, yaptığı açıklamada, taşeron işçilere ilişkin yasanın yerel seçimler öncesi çıkmasının amaçlandığını ancak 17 Aralık operasyonu ile bunun gerçekleşmediğini kaydetti. 17 Aralık operasyonu sonrası taşeronlara ilişkin sürecin uzadığını anlatan Bakan Çelik, şöyle konuştu:

2 FARKLI STATÜ BİTİYOR

"Yeni yasa ile taşeronların durumu netleşiyor. Yani yasal hakları, kıdem tazminatları, örgütlenme hakları gibi her konunun yer aldığı tasarı şu anda Başbakanlık'ta. Hizmet alımı ve asıl işçi ayrımını getirerek aynı işyerinde 2 farklı statüde çalışmayı önleyeceğiz. Ancak 17 Aralık'ta yaşananlar maalesef bu süreci uzattı. Bu nedenle taşeron işçilere ilişkin yasa seçim sonrasına kaldı. Meclis Haziran'da kapanıyor ve biz Meclis kapanmadan bu yasayı çıkaracağız. Böylece hem taşeronlar rahatlayacak hem de bizim üzerimizden yük kalkacak."Yorum Gönder

  1. yettttttrrrrrrrrrrrr diyor ki:

    yeterrrrrrrrrr baakannnmmmmmmmmmmmm.........

    Etiketleri :